View Single Post
Staro 24.05.2019., 12:48   #38
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Da, to je obrada koja skriva spoj dvije vrste koze. A prodavačica mi govori kak je iz jednog komada.


Druga stvar, remen iz jednog komada je u pravilu vrlo slična sa obje strane (jer se radi o jednom komadu koze, dok svi ovi sa unutranje strane drugačiji (mekani i zrnati) sto je potvrda da se radi o eko kozi (menje se prava koza i onda lijepi i preša)
Moj mustang remen ima istu takvu obradu i kada sam kliještima bušio dodatnu rupu na njemu vidjelo se na kružiću koji je ispao da je doslovce jedan komad kože, tako da nisam baš siguran da si u pravu (a kliješta sam morao krvnički stisnuti 3 puta da ga probušim, dok jeftini remen s njima probušim isprve). Ovdje govorim o remenu od cca 130-ak kuna iz trgovine na lokaciji spomenutoj ranije u mom postu. Koža se može jako dobro izbrusiti. Moj kožni novčanik je nekada "bio" od brušene kože. Nakon određenog broja godina nošenja po džepovima ta koža je sad savršeno glatka i obrađena kao da nikada nije niti bio brušen. Kroz tjedan napravim cca 15-ak kilometara pjehe do posla i novčanik mi je uvijek u prednjem džepu hlača, tako da se pomicanjem nogu konstantno miče. Ako ja ovo mogu napraviti hodanjem, onda i specijalizirana trgovina s današnjim tehnološkim procesima bez problema to može prebrusiti. To se radi zbog estetike, jer će malo tko htjeti nositi neobrađeni remen. Ovdje ne ulazim u to da li trgovina u kojoj si ti bio ima pravu kožu ili ne, već uspoređujem obradu njihovog i mojeg remena.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote