View Single Post
Staro 23.06.2011., 20:36   #173
Quantum
Make it so
 
Quantum's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Enterprise-E Ready Room
Postovi: 93
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Samo što je činjenica da ASRock iz ''prošlosti'' i ovaj sadašnji nemaju nikakve veze jedno s drugim osim imenom
Govorim o ovim skupljim verzijama ploča.

Naravno da možeš uzet što god želiš, ipak su to tvoje pare. Ja osobno recimo ne bi ni treba razmišljao pošto imam iskustva s jednim i drugim taborom.
Ne znam što da kažem, osim da sam imao zbilja jako loših iskustava s njihovim pločama i da pušem na hladno od tada. Od problema sa kompatibilnošću s memorijom, preko čudnovatih rušenja i "nestajanja" podataka sa particija i odbijanja prepoznavanja hardvera.

Ove high-end ASRockove ploče se čine kao ozbiljan proizvod, ali ako je stvar dati 500 kn za peace of my own mind - dat ću 500 kn.

Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Temp. regulacija i ostalih komponenti vezanih za struju nisu apsulutno nikakav problem ni na najjefinijim plocama. To ti je jako mrsav razlog zbog cega ti se Deluxe svida. Probal sam vecinu tih ploca u extremnim uvjetima sa 1.65v i vise i niti jedna nije imala problema sa grijanjem tih komponenti, bez ikakvih extra hladenja i na kraju dana je razlika izmedu Asus Maksimus 4 i Asrock P67 Extreme4 u samo 10mhz viseg takta na M4E i to ne stabilnih 10mhz nego samo za validaciju.
OK, sve pet, fućkaš 10, pa čak i 100 MHz (nisu mi bitne takve razlike) i neka je to tako - a kompatibilnost sa ostalim komponentana? A trajnost pod većim opterećenjem?

Ja ploču koju kupim ne mislim/ne želim mijenjati bar 3 ili 4 godine, bitnija mi je izuzetna stabilnost, totalna kompatibilnost i pouzdan rad od rulanja po benchovima i FRAPS-bragginga - nije li tu ipak high-end Asus u prednosti nad high-end ASRockom?

Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Jedini problem sto sam imal sa pregijavanjem bilo cega na ploci je bio s P8P67 u kombinaciju sa pasivnom grafom kad bi se nakon nekog vremena ploca pocela opako grijat. Sa pristojnim protokom zraka u kucistu problema sa grijanjem ploca nema, bila ona Deluxe ili ud3.
Kućište je Antec P183 sa 3 Scythe S-Flexa - ne vjerujem da ću imati problema s provjetravanjem?

Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Tebi bi idealna ploca bila Asrck z68 extreme 6 ali takvu jos nisu napravili. Extreme 6 nudi zvijersku regulaciju, odlicnu opremljenost, konaktori u izobilju i povoljna cijena + bundle fantastican...
Ima li naznake kad bi takva mogla na tržište? Proguglah malo, ali niente....
__________________
====
If you try and design something idiot proof, God will create a better idiot.

Zadnje izmijenjeno od: Quantum. 23.06.2011. u 20:43.
Quantum je offline   Reply With Quote