View Single Post
Staro 10.02.2018., 11:24   #17
brab
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Imam slični kompjuter kao ti, i i7 8700k. Trenutno hlađen s NHD14 i razmišljao sam o custom loopu (baš taj hladnjak i pumpa, ek blok) jer su mi temperature visoke (nije delidan procesor). Pa me zato zanima dal bi profitirao s custom loopom.

Uglavnom čestitke na loopu.
Da definitivno nisam toliko strucan kao ti, nisam se bavio O/Com valjda 10 godina, a mislim da bez toga i nece biti neke ogromne razlike naspram zraka.
Covjek se uljeni kad ostari.
Mozda se jednog dana pozabavim time.

Meni je bilo najbitnije (osim da bude neki fun project) da bude sto tisi moguce, sto definitivno stoji, i zbog toga sam presretan!

Ja sam originalno sve zivo htio uzet od EKWB-a, i poslao sam im e-mail sa cijelom narudzbom (bilo tipa €450) tada i kukci mi nisu htjeli dati niti 1% popusta.
I onda sam si rekao ko vas i poceo malo vise istrazivati i na overclock.net-u su mi dali preporuke za sve.
Na kraju sve kaj sam uzeo je bilo cca cca €700-800, al je Heatkiller definitivno klase i klase iznad, a i kak je bio Black Friday dobio i EKWB stvari sa 15% popusta.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Kad jednom probaš, nema nazad.
Oooooo da, vise nikad se ne bi vratio na zrak!

Citiraj:
Autor Tihomir111 Pregled postova
EKWB prozujala i radila na trenutnoj brzini, no cim sam pokusao ubrzat pumpa je stala-zaribala, pa usporio pa je krenula uz istu razinu buke...
E to sam htio cuti, kada sam sve istrazivao nasao sam dosta primjera di su riknule, pa reko da cujem sto me sve moze snaci.
Do sad nisam procitao da je nekome zujala, a nastavila raditi.

Citiraj:
Autor Perestrojka Pregled postova
Odlican odabir
Flex tubing + Heatkiller blokovi.

Konacno imamo malo odstupanja od sabloniziranih hardtubing buildova .

Heatkiller je po meni ispred EKWB-a, samo sto na zalost nemaju bas opsirnu ponudu, pogotovo sto se monoblokova tice.

A sto se D5 tice, da drnda -> drnda i buci, ali je najtisa kad se usporedi s ostatkom Eheim/Laing pumpi, ne znam gdi ljudi slusaju pumpu u radu, 1m od ceste po kojoj voze kamioni pa je 'necujna' ?
Hvala puno!
Znam da mi neces vjerovati, ali kunem ti se, sjedim u sobi koja nema vanjske zidove, i na idleu ne cujes apsolutno nista, osim mozda mrvicu mrvicu prednje ventove.
brab je offline   Reply With Quote