View Single Post
Staro 09.01.2018., 19:48   #134
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Da updejtam temu sa novostima vezanim za reklamaciju mojeg Nexusa 6p.

Nakon što sam 10.11.2017. predao mobitel reklamacijski zahtjev je konačno riješen 3.1.2018. Trebalo im je skoro dva mjeseca da ga rješe, za to vijeme svakih tjedan dana zvao sam servis da mi daju informaciju što se događa. Prvih mjeseca dana nisu mi ništa rekli tj. rekli su da ništa ne znaju i da će znati kada se uređaj vrati. Nakon što je prošlo mjesec dana i nakon što sam ih zvao barem 4-5 puta reagirali su tako da su konačno kontaktirali centralni servis u Njemačkoj da ustanove što se dešava i kada se može očekivati servis uređaja. Konačno je došla povratna informacija od centralnog servisa iz Njemačke nakon još tjedan dana čekanja da je uređaj bio "zagubljen" kod njih i da će ga sada servisirati.

Nekon cca mjesec i pol iz Neutrino servisa su javili da ću dobiti zamjenski uređaj i da je uređaj na putu. Nakon toga 03.01.2018. zovu me iz Neutrino dućana da je mobitel popravljen da je promijenjena matična i da dođem po njega. Pitam ih da li imam novu garanciju pošto je promijenjena matična i IMEI broj oni odgovaraju da nemaju pojma i da zovem servis. Servis se ne javlja jer im je 03.01.2018. počela inventura. Nakon što isti taj dan testiram mobitel i skužim da je baterija i dalje katastrofa (u prvih 10 minuta lakog surfanja opadne za 10%) te da se i dalje gasi kada dođe na 20% odlučim sljedeći dan otići direktno u servis i pitati ih tko je lud jer na reklamacijskom zahtjevu piše da je baterija otišla, a oni mjenjaju matičnu.

Dođem u Neutrino servis sutradan (04.01.2018.) i još uvijek traje inventura te mi mobitel zaprimaju ponovno, pitam ih da li su ga testirali on kaže da nije imao puno vremena za testiranje i da ga je napunio do kraja i vidio da radi i to je to. Pitam ga pa zar ga nisu ovi u Njemačkom servisu testirali serviser iz Neutrina ih opravdava da oni imaju 15 minuta vremena da testiraju svaki popravljeni mobitel i da u tome moraju tesirati sve: ekran, mikrofon, zvučnik itd... Skužim da nema smisla više raspravljat kažem mu da više nikada neću kupovati u Neutrinu i pitam da li ću morati ponovno čekati dva mjeseca na popravak. On kaže da če ga ovaj put oni pregledati te da ako ustanove da je i dalje neispravan da će mi se javiti.

Zovem ih danas da vidim da li ima novosti i nitko se ne javlja, nazovem veleprodaju koja je na istoj adresi da pitam zašto se tamo nitko ne javlja na što mi jedna gospođa odgovara da im je vjerojatno inventura.

Eto tako čekam dalje da mi konačno poprave mobitel sada sam puna dva mjeseca bez njega. Naučio sam jednu važnu lekciju, a to je da više u Neutrinu sigurno neću kupovati. Nadam se da će ovo isto tako nekome pomoći da vidi šta ga čeka ukoliko mu se mobitel pokvari i slučajno bude one marke koji oni šalju u centralni servis.

Javim naknadno (nadam se) kraj ove sage.
Verbum je offline   Reply With Quote