View Single Post
Staro 04.04.2020., 16:47   #1906
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Nisam siguran da je pravi topic, ali išao sam ovih dana na jednu staru (ne prastaru, samo staru) konfu staviti Win98, da vidim jel se sjećam kako se to radi


DFI NB78-BL, Socket 478 - i845PE
P4 2.8
NVIDIA GeForce4 MX 4000
DDR 1GB


I stavim gore Win98SE, stavim drivere sve moguće, Directx 9.0C, 81.98 Forceware


Međutim, vajda 90% igara ima nekakve glitcheve, rušenja, errore. Mislim da je hardver ispravan jer oni directx testovi svi prolaze i 3dmax 99 i 2000 normalno prolaze.


Blood 2 - nema menija uopće, ko da se 2d stvari uopće ne prikazuju
Shogo MAD - isto kao blood2

Test drive 5 - rušenje
NFS3/4 - rušenje


Jedino što radi je Heavy Metal FAKK2



Pošto se tu okuplja puno ljudi koja se igra sa tim starim kompovima, ima li tko ideju što krivo radim?
Ovje vidim nekoliko problema, kolega. Kao prvo i osnovno, Win98 ne može raditi sa 1GB RAMa ili više. Najviše možeš staviti 512MB, a i to je već overkill za Win9x operativne sustave, pa čak i Millennium Edition.

Kao drugo, Socket 478 je novija platforma, već debelo nakon Win9x operativnih sustava i kao takva bi bila kompatibilnija sa Win XP, SP2 ili čak zadnjim, SP3. Ako si zapeo za ideju sa Win98, onda budeš morao probati sa Slot-1, S370 ili (ako ideš sa AMD opcijom) nekakav stariji S462/A tipa Duron ili Athlon (baš Athlon, ne Athlon XP).

Naravno, da se razumijemo ne tvrdim da Win98 ne bude radio na novijem hardveru, ali to je već lutrija. Moraš instalirati propisne Chipset drivere i zakrpe, jer Win98 kao takav, stariji OS ne može detektirati noviji hardver.

Također, želio bih dodati da zadnji, odnosno najnoviji nVidia driveri, ForceWare nisu nužno najbolji izbor za igranje igrica. Savjetujem da probaš verziju 43.45, to govorim iz osobnog iskustva. Dobar "mix" između stabilnosti i performansi, pogotovo za Win98 OS. Imam jednu S462/A mašinu sa GF4 4200 Titanium, koja vrti Win98 SE i to dobro funkcionira. Ali napominjem da ima 512MB RAMa, ne može više osim ako ne planiraš koristiti neslužbene zakrpe, dostupne na webu.

Sretno!
  Reply With Quote