View Single Post
Staro 16.11.2020., 09:56   #30
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Danas sam odlucio napravit PSN account da ne moram kada PS5 stigne. Zadnje sam imao PS1, te PS3 par mjeseci davno. Na PS3 nisam imao PSN account.

Krenem ja kreirat account i dobijem poruku email se već koristi. Idem po mejlu tražit "Sony","PSN","Playstation"... i na kraju nalazim 4 mejla.
Prvo jedan email potvrde na hrv gdje sam kreirao Sony Ericssona account 2007 godine. Sljedeća 3 emaila su iz 2012 na japanskom gdje se ispričavaju što su hakirani i da promjenim lozinku.
Idem ja probat restart lozinke preko emaila. Mejl stigne na japanski, ne mogu restartat jer me pita tajna pitanja(datum rodenja ili mjesto) koja vjerovatno nisu postojala 2007 godine.

Onda sam malo tražio po internetu i skužio da Sony koristi jedan account za sve usluge i nekako su krivo migrirali moj Sony Ericssona account u japansku regiju.
Nazavao sam podršku Sony HR, ali oni nemogu ništa napraviti pošto nije u njihovoj regiji, potvrdili su mi da akaunt nema transakcija itd, nekorišten. Njihov savjet je: "nazovite ovaj broj što vam piše u ovom mejlu na kineskom"

Znači moj je mejl 15 godina, ne mogu restartat lozinku, ne mogu obrisat account jer je neki dev krivo napisao migracijsku skriptu
Što je najgore u emailu od potvrde kreiranja accounta na Sony Ericsson piše koja mi je lozinka. Tako da čak unosim i dobru lozinku.

Eto, prvo iskustvo veoma pozitivno...
U stvari sam ovdje ja kriv što sam 2007 godine kupio k750i
tpm4 je offline   Reply With Quote