Tema: Echo Dot 2
View Single Post
Staro 05.01.2019., 15:56   #38
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ništa, idem pisati ponovno ali ovaj put budem skratio sadržaj koliko mogu.

Za sada ću se samo fokusirati na rasvjetu glavne prostorije, sve ostalo za sada nemam u planu.

Dakle, dnevni boravak apartmana će biti podijeljen (u istoj prostoriji) na blagavaonicu + dnevni boravak.

Blagavaonica:
- Kako sam ranije već spomenuo, tamo će biti jedan viseći luster sa 3 do 4 žarulje - njega bi bolio palit/gasit/dimmat

Dnevni:
- Glavni izvor svijetla će biti 10m RGB LED trake ukomponirane i akosutične panele - njih palit/gasit/dimm/mjenjati boje
- Eventualno koja ukrasna lampa u koju ću ubaciti smart žarulju
- Ostalo što će biti tamo, tipa TV, komp, zvučnici itd...za sada preskačem.

Za sve to kontrolirati, primarno imam želju koristiti Alexu (glasovno), ali isto tako da postoje i prekidači (sve ih mijenjam na novo) da se ipak može i fizički pali i gasit.
Pa ako sam dobro shvatio, par smart switcheva bi tu dobro došlo. Više manje bi volio da to sve radi preko WiFi mreže, pod uvjetom tj. ako se zna da ta opcija ne jede puno bandwith-a.

E sada, da li je imate volju napraviti neku A/B/C opcije popraćene sa linkovima da ja mogu sebi sveukupan trošak izračunat + da si ja to mogu uopće i zamisliti točnije, iskreno ...malo sam se ipak pogubio od ponuda i varijanti.

Uz to sve, radi prije navedenih podloga oko struje i žica moram još dadtno i sa električam provjeriti, primjer da li imam nulu ili ne i ostalo.

P.s. koliko sam shvatio, flashanjem Tasmota prebacujem cijelu komunikaciju na moju lokalnu mrežu umjesto na servere?

Siguran sam da sam ponešto zaboravio, ako da budem naknadno dodao.

p.s.
Ako nekome nije frka sa vremenom i štošta, mogu i ja te stvarčice preko amazon.it naručiti u trst i onda prosljedim gdje treba
thunder11 je offline   Reply With Quote