View Single Post
Staro 01.03.2012., 10:59   #98
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
Citiraj:
Autor lordVerdranius Pregled postova
1. a gle, RCA je stavljen iz tog razloga da klinci kod kuće mogu spajati na telke i sl., a opet, koristi za ono bitno, sučelje u autu, spajanje na neki screen, prijenosni... itd. dok opet, VGA ne koristi puno
2. uvijek imaš pretvarače za HDMI u VGA...
4. može se preko VGA slati veće reze, ali nije opet takva kvaliteta ko na HDMI-u, i sa kojim god računalom sam se spajao na 42" monitor preko VGA uvijek sam imao manju kvalitetu i crtu ispod slike, dok sa HDMI-om tih problema nema!
5. OK, i je riješen zvuk sa običnim jack-om, ali nije riješen SORROUND!
6. kao što rekoh, VGA je nepotreban
Komentirati ću samo #2:
2. samo kabal ne, jer je HDMI digitalni izlaz, a VGA analogni


Ova rasprava je totalno nepotrebna, jer meni osobno bi VGA dobro došao.
To što ga nema, ne znači da nikome ne bi dobro došao ili da je VGA totalna glupost, zastario ili što već (isto to se može reći i za RCA). S druge strane, to što bi nekome dobro došao opet ne znači da on mora biti tamo.


Citiraj:
Autor lordVerdranius Pregled postova
Pa eto, znači da ima mogućnost spajanja LCD interface-a kao kod laptopa, odnosno sa takvim priključkom, svakako dobra stvar, a naročito kada se radi o touch screen-u!
Također i sa kamerom, gdje vjerujem (ne razumijem se toliko) se valjda spaja i dio od touch screen-a, ako bi se on koristio...
Nekoliko laptopa sam rastavljao i nije mi poznat konektor za LCD kako što je na RasPi, a imam jedan panel viška i zbog toga pitam da li netko zna više oko toga.


BTW: ako nego zanimaju detaljne slike RasPi-a (skoro 6 MB je svaka slika) evo linkovi za gornju i donju stranu
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline   Reply With Quote