View Single Post
Staro 11.04.2021., 08:09   #709
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Sjećam se kad su te 290 sa 4gb bile po 1200kn u dućanima. Ja sam svoju polovnu kupio za nešto manje od toga. Valjda su ih proizveli previše pa davali za sitniš? Mining nije bio aktualan u to doba, ne sjećam se koja kombinacija faktora je uzrokovala takav price drop. Da se barem ponovi

Imali su i problema sa stock hladnjakom koji je throttlao, Nvidia ih je tu ubila efikasnošću. Moja je bila Toxic varijanta pa se držala nekako, ali i za ono doba 250-300W za nabrijane modele je bilo neprihvatljivo.

Nikad prije ni poslije flagship nije bio dostupniji.
Bilo je tada mininga i mining groznice, a r9 su taman izašle netom prije booma u cijeni crypta te ubijale u mining perf, najviše 280/290tke...ltc se tada rudario, i da cijene su preko noci skočile u nebo, a kasnije pale(uzeo svoju 280x preko njuške za piljevinu od nekod lika iz dubrave koji ih je imao još 20ak na "lageru" tamo negdje pocetkom 2015).

Btw. 290tke danas rade 30mhs na etheru
Tj. radile su dok dag nije bio preko 4gb.

Edit.da se ne krene u suprotnom smjeru, zašto je meni osobno amd grafa bolja kupnja long run, zato jer "gaina" na perf.s vremenom vs.nvidia, zato jer u pravilu uvijek ima vecu zalihu vrama, i ono najbitnije zgodni tj. osjetno iskoristivi fičuri budu implementirani od strane amd za stare grafe, dok nvidia to skoro pa nikada ne radi.
Virtual super resolution(VSR) radi na hd7xxx seriji što je jebeno dobra fora za ekipu koja drži grafe dulje vrijeme, i takvi osjete najviše benificije, nvidia tak nekaj neće nikad napraviti/omogućiti 2gen strom hw, a kamo li 5/6...

Ima tu još zgodnih filura koji su došli 2019/20 sa adrenalinima i da rade na osjetno starijim gen amd gpu, vsr je baš primjer fičura koje je jako iskoristiv.

Ako se tak gleda charity neke firme, onda tu def. amd ima prednost, zapravo je no contest jer nvidiu boli kurac za 2/3 gen stare grafe
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 11.04.2021. u 08:22.
Gigi1 je offline   Reply With Quote