View Single Post
Staro 08.04.2021., 10:31   #698
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Krajem 2014 sam si kupio r9 390x povučen upravo time, uzmi radeonku, bit će bolje na duže staze, što se tiče cijene sjećam se kao danas, bila je 400 kuna skuplja nego gtx 970. Gigabyte gtx 970 je bila 3500 a ja sam ovu platio 3900 identičan model, windforce oc sa 2 venta. Prvi dan odmah nakon instalacije u kompletno novi pc sam imao problema, grafa nije palila ventilatore pod opterećenjem sa zadnjom verzijom drivera. Također je tu i tamo bilo black screenova. Nakon nje sam imao rx 580 koja nije pravila probleme, možda i nije stigla jer je bila relativno kratko kod mene, dok je 5700 xt imala pokoju mušicu o kojima sam pisao ovdje na forumu.
Nakon toga sam defitnitivno rekao nvidia, nije me briga što naplaćuju rt, dlss i ostale džidže, kad sve radi kako spada. Nedavno sam uletio u raspravu jer tvrdim da je dlss prva liga stvar pa me kolega tu sa foruma špotao kako je to renderanje slike na nižoj rezoluciji te kako to nije nikakva magija nego prodavanje muda pod bubrege. Neka i je, ali sve radi kako treba, nemam problema, kada se poželim igrati upalim pc i igram bez ikakve brige. Ne kažem, nekome radeonke rade prva liga i nemaju problema, ali te fore na duže staze, who cares, kad mi crkne ova sada grafa ili mi bude preslaba za neku igru, odem i kupim drugu. Kako je kolega napisao, ako mi to treba potrošit ću na to. Što se tiče cijena, ionako na ništa drugo ne trošim osim na PC kad god mogu tako da me nije baš previše briga, cijene su takve kakve jesu, roba se i dalje prodaje i ako želiš to imati platit ćeš. Možemo mi kukati do sutra kako je preskupo, tako je kako je. Nije AMD ili Nvidia kriv što je kod nas loš standard. Ili možda čak i nije, nego je bitno da se o nečem kuka.
Bub0 je offline   Reply With Quote