View Single Post
Staro 07.04.2021., 21:49   #490
banjodido
Premium
Moj komp
 
banjodido's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Agram
Postovi: 121
Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
TP-Link Archer C80.. cijenom je izmedju C6 i AX20. ima 4GB LAN (+ 1GB WAN), WiFi5 (802.11ac), 4x4 2,4GHz i 3x3 5GHz, nema USB, mozes mu konfigurirat LED u "nigh mode", mesh bi trebo dobit kroz nadogradnju FW-a.. konfigurira se preko mobilne app i/ili web sucelja.

Ako ti treba USB, onda imas Archer C6U (novi model, tek nedavno stigo na trziste), a i AX20 ima USB.

C6(U) i AX20 su 2x2 na oba banda. Vjerujem da je i to dosta za ovo sto si nabrojo.. TV i laptope nakacis na 5GHz, mobitele i IoT na 2.4 i nebi smjelo bit problema (osim ako nemas hrpu komsija u eteru).

p.s. noviji TP-Link imaju dugacije web sucelje od (pra)starog WDR3600.. pogledaj si u emulatoru jel ti pase.


Sto se Mikrotika tice, hAP ac2 ima slabiji WiFi signal (integrirane antenice) od Archera, hAP ac3 je u rangu.

No ne bi ih preporucio, ako ne znas sta uzimas, opcija ima more, a web sucelje (user demo, nema pass) je tako kako je, preko WinBox-a malo urednije izgleda, no tjt, ako ti pase slobodno uzmi

Hvala majstore na preporuci. Na kraju sam prije tvog odgovora već nabavio AX20 preko extreme digital za nekih 440 kn. Nemam se što požaliti. U prvom trenutku se sve spojilo osim mobaca, ali i to sam riješio. Sada zadovaljno koristim Internet i razmišljam što još bi se trebalo zamjeniti
__________________
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!"
banjodido je offline   Reply With Quote