View Single Post
Staro 05.04.2021., 17:13   #302
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Ne znam kakvu klimu imaš ali teško da vuče 2kW, obična kućna klima obično guta do kojih 1kW (ovisno o snazi) ali daje puno više toplinske energije van. Kada klima održava temperaturu potrošnja se spušta i do 200W a na nekima možda i manje.

Ne znam koja je poanta gašenja klime stalno? Klima treba raditi na principu da postaviš željenu temperaturu i da ona dalje stalno drži na toj temperaturi. Koliko dugo držiš otvoren prozor?

Također ne znam koliko je "zdravo" gasiti klimu na taj način. Npr. moja kad ju istekaš prisilno kod uključenja se sva zbuni i upali na neki auto predefinirani mod. Moguće da bi svoju također morao stalno iznova postavljati itd.

Po meni nema ništa loše u tome da se svako malo prostorija provjerti i da se pusti svjež zrak unutra, pa taman i da se digla temperatura za 2 stupnja klima to brzo "riješi" i neće biti tolika razlika na računu za struju jer većinom ne gutaju tih 2kW kao što si rekao.
Jedna od upotreba je u apartmanima/vikendicama za najam. Pa mulac ostavi upaljenu klimu i otvoren prozor i ode na izlet. Ovako moze biti otvoren prozor tipa 30min i gasi klimu nakon toga.

Iako je istina da nije ju zdravo na silu gasiti.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote