View Single Post
Staro 01.12.2021., 21:41   #757
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Tekst sam pripremio na kompu pa pejstao u vim. Vjerojatno ima neka naredba za kopiranje, toplo se nadam. Ali da mi je trebao tečaj vim-a, bogami mi je trebao!

Pretpostavljam da si probao staviti fan "000" samo na prvom koraku, i to za disk i cpu?
Je li ti u DSM-u aktivan quiet fan profil (to je profil kojeg ovim postupkom editiraš)?
Jesi provjerio da ti slučajno temperature ne idu preko ovih granica prvog koraka, da ti diskovi nisu možda na 39+ ili CPU preko 60, pa se okine sljedeći korak fan krivulje? To si vjerojatno pratio, ali moram pitati
Ja sam shvatio da ovo definira fan krivulju kao što ih danas imamo u manje više svakom uefi biosu MBO. Dakle napravio sam otprilike ovako
fan_speed = "000" za disk_temp 0
fan_speed = "000" za disk_temp 40
fan_speed = "010" za disk_temp 41
...
ovo koliko i vidim pali fan kad temperatura jednog od diskova pređe 40stc (zapravo još mi disk temp nikad nije olinuo fan jer nikad nije izmjerio više od 36stC)

slično sam napravio i za CPU, da ga pali na 55stC. ovo mi okida fan jer ovim načinom varira od 47 do57 stC

Quiet fan profil...da. Sve po uputama. Ali zašto je ovdje binarni kod, odnosno "brzine" venta od 0-7 nisam uspio pronaći
pogi je offline   Reply With Quote