View Single Post
Staro 30.11.2021., 03:06   #1533
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,346
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Prije se znalo za koji OS i koju verziju OSa pišeš software. Pazilo se na kompatibilnost, a HW resursi su bili oskudni. DLL hell i lib mess sa svim frustracijama je bio prisutan na trenutke, ali živjeli smo s time.

Milenialsi, a pogotovo developeri generacije Y & Z ne vole firewalle niti security policyje. Ne vole niti OS niti hardware pogotovo ograničen hardware. I mrze optimizacije. "Moja app ti radi sporo? Uzmi jači proc i stavi si više RAMa"

Ideja "ajmo sve depove u jedan paket pa smo ziher da sve radi" je uz drugu/treću pivu dobra ideja, ali kad se pogrbiš nad tipkovnicom snovi brzo padnu u vodu. Danas imamo super brze kompjutere sa više RAMa nego što smo imali HDDa prije 20 godina, a uspjeli smo ih usporiti više nego ikada zahvaljujući lijenosti i krivom pristupu.

Možda sam dinosaur i ne vidim nešto novo super cool moderno, ali iz moje perspektive, klasično je fantastično. I brzo.




Samo cu reci - FF+Youtube i moj komp u sigu - Linux - sve 4 jezgre drmaju na 40% - 80% (Windows je na 10% - 30%). Stara kanta je dovoljna za OpenShift Rollout al da bi gledal tam neke video Tutoriale usput - nope
tomek@vz je online   Reply With Quote