View Single Post
Staro 31.07.2020., 17:44   #1
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Asus S510UN pregrijavanje

Hello, trebam pomoc, ali da nabrojim prvo neke bitne informacije:

- kupio sam ga nedavno pa ne znam da li je problem od pocetka tu ali je star dvije i pol godine
- orginal windows 10 pro x64 2004 je frisko instaliran (probao sam s driverima s asus stranice, a probao sam i jednu instalaciju s driverima preko windows update + drivere od grafe sam skinuo zadnje verzije s nvidia i intel stranice ali ista stvar)
- ociscen je skroz i stavljena nedavno kupljena arctic mx4 termalna pasta
- tu i tamo dok surfam zna biti malo bucniji ali imao sam i gore laptope pa sam smatrao da mora tako biti
- pod full opterecenjem se na par sekundi zakuca na 95 stupnjeva, krene thermal throttling ali onda padne na 80 i tu ga drzi cak bez throttlinga
- u idlu je cak malo previsoka no dobro
- u klimatiziranoj sobi sam na 24 stupnjeva

https://drive.google.com/drive/folde...kk?usp=sharing

slike koje prilazem su od idle, full load, dok skida preko jave, jadan heatsink s aluminijskom bazom, sumnjivo tanak heatsink, alkoholom ocisceni chipovi i tanko nanesena pasta

problem i ono sto me brine je sto sam isao skidati audi navigaciju preko jave koja ga drzi izmedu 18 i 30% opterecenja i temperatura mu tad zakucana na 96 te se za pola sata ugasi (na sestrinom laptopu sam normalno skinuo, isto je opterecenje bilo ali temperature nisu bile visoke u odnosu na normalan rad)

https://beebom.com/asus-vivobook-s15-s510un-review/

citajuci review vidim da bi temperature trebale biti 45 i 60 a ne 60 i 95 kao kod mene

takoder moj heatsink mi sumnjivo izgleda, rekao bi kao da ga je netko presom jos stanio i ne znam da li bi ista pomoglo uzeti drugi? ili kada bi netko radio custom heatsink pa da uzmem sa bakrenom bazom

svaki savjet i sugestija su dobrodosli

Zadnje izmijenjeno od: vacs. 31.07.2020. u 17:55.
vacs je offline   Reply With Quote