View Single Post
Staro 19.10.2016., 21:38   #361
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Citiraj:
Autor sandrinator Pregled postova
i još nešto... na amazonu je npr office osjetno jeftiniji; jel dozvoljeno kupti office iz neke od zemalja EU (kao što je npr UK) i koristiti taj office? u ovom primjeru, račun bi bio od amazon uk
Koliko je jeftiniji? Može link?
Negdje sam čitao da su znali praviti probleme ako nije kupljeno u HR, ali iskreno, nije li smisao EU slobodno kretanje ljudi, roba, usluga i novca na području Europe? Ne vidim kako to netko može osporiti...


Citiraj:
Autor sandrinator Pregled postova
ali na laptopu imam serije i filmove, moram li i to maknuti?

trebaju mi crtići za dijete
Za sve što je na kompu bi trebao imati neki dokaz da si kupio.
Ako je rip, pokaži račun da si kupio pravo na download ili medij. Bez računa se ne računa, remember?
A zašto to jednostavno ne bi stavio na eksterni disk i poštedio se muka i eventualnih neugodnosti?

Citiraj:
Autor sandrinator Pregled postova
hm, sad mi je sinulo još jedno pitanje

sjedište tvrtke će mi biti u stanu u kojem živim, a u istom živim s mužem. koji ima svoj kompjuter (desktop).

znači, oni smiju i u njegov komp zaviriti?!
U stanu si (eventualno) iznajmila tvrtki dio prostora, ne cijeli stan.
Ako jesi, jesi prijavila to u poreznu?

Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Meni su provjeravali sve laptope i kompove koje su zatekli u uredima tvrtke. Rekli su da to moraju i smiju po zakonu a meni svejedno jer je sve oriđiđi pa nek' ljude rade.
Ne kažem da to nisu rekli i da nije tako, ali jesu možda rekli i po kojem to zakonu, članak i stavak?
Ne znam sve zakone na pamet, ali bi volio znati što točno piše i gdje trebam gledati, za moju radoznalost.
Ja inače kad pitam ljude koji se pozivaju na zakon, oni kažu - piše to tamo negdje, a ne znaju ni na koji se zakon pozivaju ni što u njemu piše.
Nažalost, prečesto sam nailazio na takve situacije zbog čega se rješavanje nekih trivijalnih stvari rasteglo na godine - jer ljudi jednostavno ne znaju, bave se dopisima, ne šalju rješenja i ne znaju tumačiti zakon, već im je tamo netko, tko također ni sam ne zna, rekao da to tako treba napraviti. Kako se svi danas boje za posao, nitko ne propitkuje one iznad sebe i ne provjeravaju je li ispravno to što rade. Između ostaloga, zato i jesmo gdje jesmo.
__________________



Zadnje izmijenjeno od: sith_lord. 19.10.2016. u 21:43.
sith_lord je offline