View Single Post
Staro 09.12.2010., 20:07   #909
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor GLAVATAR Pregled postova
nisu dijelovi stigli ranije od planiranog, nego si ti dobio tuđe dijelove, netko drugi je zato svoje rezervirane dijelove čekao puuuno duže od planiranog
Nemoj se ljutiti, ali nagađaš. Sad ispada da su svi koji su dobili ranije naručeno, dobili tuđe.
Citiraj:
Autor GLAVATAR Pregled postova
...primjera radi, dok sam kupovao proteine u trgovini još manjoj od vase...

...treća firma, isto je riječ o proteinima, isto sam ostavio par tisuca kn u trgovini...
U ovome slučaju, uspoređuješ kruške i jabuke. Ne zato jer se radi o 2 različite branše, već zato što trgovine suplementima imaju ne 50% marže, već i preko 300-400%. To što si ti dobio vitamine koji dođu 30kn je lijepa stvar, no ti si debelo preplatio ono prije.
Tako je i nedavno aktualno i kupovina guma u SLO, bicikla i djelova u SLO, hardvera iz Italije i tako...

No slažem se sa tobom da bi odnos prema kupcima trebao svugdje biti jednak i na visokoj razini.
Ja sam kupovao u Protisu, imao 1-2 zamjene (jer su krivi artikal dali starome), no nikada nisam imao ikakvih problema. Ako je bilo žurno nešta, onda sam dao više novaca gdje sam odmah na ruke dobio predmet koji sam htio i tako se riješio neugodnosti. Ukoliko stvar nije bila hitna, onda sam išao na jeftiniju verziju (Protis ili neki drugi web shop, najčešće Protis jer mi je blizu) onda sam uzeo u obzir da će možda doći do kašnjenja iako kažem - to se još u mome slučaju nije dogodilo.

Isti odnos bi trebale sve trgovine imati, no kako nisu niti svi kupci jednaki - tako nisu niti sve trgovine.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote