View Single Post
Staro 19.01.2016., 09:03   #46
phantom_fuxor
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: somwhere behind enemy lines
Postovi: 47
well.. evo ukratko news:
- bios restore defaults nije niš napravio (oh čuda li ) (nadograđen je na zadnji bios)

- win 10 friški install - well tu se čuda sad dešavaju, ajmo redom:
- stanje se popravilo (i wonder why) - temperature procesora su sada ok kad vrtim neku igru (example: csgo prije reinstalla - 96°C, poslije reinstalla ne ide preko 70,75)
- grafička ne ide preo 65°C (što mi se čini ok, tako je radilo OOB, a prije reinstalla je išla preko 80)
- e sad - mala kvaka - kad opalim u aida64 extreme onaj stress test, upalim cpu + gpu + sve (osim diska) - grafička i dalje oko 65 °C, no proc ode do cca 85°C i tu relativno stoji. to je dosta bolje nego 96 prije, no zanima me dal to znači da je možda paste job na izdisaju? još sam primjetio da fanovi čudno rade - npr. počne na 2300, kad se proc zagrije do 80, fanovi polude na 3300, a onda se opet ugase čak do 2700, a proc se opet grije do 90, pa fanovi polude na 3300 pa se ugase na 2700 i to se negdje nakon nekog vremena stabilizira na 85°C i 3100 rpm. zašto fanovi jednostavno ne piče 3300 ili više ? (prije su znali i do 37000 ić. prašina ih usporava? ošli ležaji? paste job?)

- e da - kratki edit - čini mi se da jedan od ventova radi slabije / ne radi - možda je kabel se odspojio / rikno vent / something?
tolko od mene, neću više zaspamavat temu tu, još ću navečer eventualno obavijestit ako neš spimplam još. (p.s. intel chipšrot driveri su kata - strofa).



- edit - nakon još malo testiranja:

dakle nakon još malo testiranja došo sam do sljedećih zaključaka - cpu na full load ne ide preko 78°C, grafička na full load ne ide preko 75ish, zajedno ne idu preko 90°C. iako bi prije i prilikom igranja jednog nezahtjevnog csgoa temp cpua ošla na 96 (Wtf) sad jedva pređe 55,60. super! eto problem riješen, iako bi volio da je u full loadu <80, ali zato ću ga nosit na repaste i sl pred kraj garancije (taman na ljeto negdje). eto tolko od mene

dakle uređaj se i dalje grije jako kad nabrijem neku žešću igru (tipa skyrim + enb), što će reć da imam ili jako loš paste job ili se pasta osušila.

i sad sam došo konačno na ideju da odem do ovih i dam im pastu koju uzmem, rame koje sam mislio krknut nutra i nek fixaju makar trebalo tjedan dva. ako tempričri budu opet super niko sretniji od mene

anyway... da stvar bude ljepša naletio sam na njihov web gdje piše da imaju podršku na terenu. i tako ja puknem mail da vidim dal se može pastejob + čišćenje ventova i tako to obavit na licu mjesta i treba mi te rame metnut nutra. i evo njihov odgovor... (i da, uređaj mi je pod garancijom, ako se pregrijava - garancija bi trebala pokrit popravak ne?):

"Cijena izlaska na teren je 450,00kn, i svaki sljedeći sat 300,00kn.
Cijena ugradnje memorije je 150,00 i moguće je priložiti vlastitu termalnu pastu"

znači u teoriji platio bi 900kn -1050kn sigurno. + ram + grizzly ~ 1600kn.

znači bolje da umjesto na licu mjesta netko napravi to odnesem njima i ovih 1050kn uštedim? ili će mi ugradnju memorije računat izvan garancije svejedno?

Zadnje izmijenjeno od: tor. 15.02.2016. u 07:29.
phantom_fuxor je offline   Reply With Quote