View Single Post
Staro 23.08.2013., 03:39   #24
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Review:

Onda V972

Operation System: Android 4.2.2 Jelly Bean
CPU: Allwinner A31, Cortex A7 quad core, 1.5GHz; GPU: PowerVR SGX544 MP2
RAM: 2 GB DDR3
ROM(Memory): 16GB Nand Flash
Ekran: 9,7" Retina IPS rezolucija: 2048 x 1536
Extend CardSupport TF card up to 32GB extended
Dual Camera naprijed 2.0 mpix iza 5 mpix
Gravity Sensor: Yes
Multi-Touch: 10 points touch
WIFI: 802.11 b/g/n
Baterija 7000 mAh
3G: ne, ali podržava sljedeće 3g adaptere: E1916, ZTE AC2736,HUAWEI E1750, HUAWEI EC122, HUAWEI EM770W
mikro USB port, jack za slušalice, mini HDMI port, TF card port

Tablet sam kupio još sredinom trećeg mjeseca, naručio sam ga iz Kine od ovog prodavača (http://koveetech.en.alibaba.com/), sad točno nemogu reči koliko me ukupno koštao tablet jer nemogu naći račun ali uglavnom milsim da je bio 220 usd + 30 usd DHL. Tablet je došao jaako brzo (što mi je i trebalo jer je to bio rođendanski dan za ženu) uglavnom bio je u petak poslan, i iz carine u Linzu (pošto je naručen u Austriju jer tamo živim) su me već u ponedjeljak kontaktirali da je tablet kod njih i da nek pošalje potvrdu o plačanju istog, e tu su me oderali 40 eura porez i valjda njihovi neki još troškovi. Trenutno se taj tablet može nabaviti i za 180-190 usd + dostava.
Tablet je bio dobro zapakiran, otvaranjem bila je več zalijepljena jedna zaštitna folija na ekran, i još jedna uz to je došla, tablet je jako dobro izrađen ne izgleda nešto jeftina plastika, iza poklopac je mislim da aluminijski. Uz to došao je punjač ali američki, mada mi je obečao i EU adapter koji mi je poslao naknadno s torbom tj etui koji na sebi ima i tipkovnicu. Naravno Usb kabel uz punjač pošto je punjač na usb priključak.
Slušalice i još nastavak mini usb na usb.
Prvo paljenje vidio sam da ima puno kineskih appova, poslje je to riješeno stavljanjem custom roma. Ekran jako precizan i dobar, ne treba nešto pristiskati s prstima dovoljan je lagani dodir da ekran reagira. Rom koji je bio orginal unutra mislim da je bila verzija 1.20 radio je jako loše, uglavnom znao se blesirati štekati, tad sam stavio kasti rom 2,0 koji koristim i danas s androidom 4.1.1. Mada je poslije izašlo još dosta updeita trenutno je aktualna 3.2.1 s Androidom 4.2.2.

Prvo ću od prednostima tableta:
-vrlo preciznan ekran, osijetljiv na dodir
-tablet je stvarno brz, ne šteka ili da se smrzava
-jako dobra podrška s romom updejtaju ga skoro svaki mjesec i mogu reči da se Onda stvarno trudi da lansira sve u svemu dobar proizvod
za te novce stvarno super tablet

Nedostaci:
-mali kapacitet baterije, koja se dosta troši, zparavo to se još trudi Onda da to riješi jer navodno da je to dost još softverski nedorađeno i da pokušavaju to srediti, navodno u rom verziji 3.2.1 je to poboljšano
na ovoj verziji 2.0 koju koristim baterija traje oko 4 sata (s uključenjim WiFi-em)
uglavnom da ovdije napomenem da se baterije mogu zamijeniti jer su dvije unutra s 2x6000 mAh pa se dobije 12000 mAh baterija koje navodno iz izvora htcmaina forum (španjolski forum) traje i do 10 sati, baterije nisu ni skupe cca 20 usd dolara i tamo na htcmania forumu je kompletni opis zamjene baterija
meni to ne smeta ja i tako ne radim puno na njemu pa mi je dovoljno i po 4-6 dana taj kapacijet za rad

-puni se samo uključeni dok je isključeni neće se puniti mada je to možda samo kod mene (nisam nigdje vido da se tko žali na to po drugim forumima), mada moram reči da sam ja tu kriv jer sam ga prvi put ispraznio na negdje 8% baterije ugasio i stavio punit s ne orginal punjačem nego punjačem od HTC-a mobitela koji ima samo 1 A, dok orginal dolazi s 2,5 A. Zapavo žurio sam negdje zametnuo sam orginal punjać a nisam prije gledao što piše na njemu i stavio na HTC punjač, moram reći da je i taj orginal punjać ne baš nešto kvalitetan najbolje nabaviti od Ipada punjać 2.1 i na njega puniti

- u starijim verzijama su se ljudi žalili na wifi da se gubi ili da je slabi signal, meni na 2.0 verziji radi ok i jačina prijema signala ako uspoređujem s mojim HTC desire S je praktički ista, ali navodno je na novijim verzijama 3.0 i nadalje to bitno poboljšano, i da isto koliko sam pročitao da tablet voli više WPA2 nego WPA enkripciju jači je prijem signala i stabilniji.

-nema bluetooth ni 3g

Uglavnom flashati rom nije neki problem, postoje detaljni opisi s video zapisima, ja baš razmišljam ovih dana dali da stavim gore 3.2.1 ili da počekam da vidim još koju noviju verziju. Ja ga tj žena ga koristi najviše za surfanje, ja tu i tamo bacim neku igru na njega.
Video još nisam isprobao, isto tako ni HDMI post (moram nabaviti odgovarajuči kabel)
E da kažem da su se ljudi u starijim verzijama roma žalili na zvuk tj bio je pretihi ali to je ist tako novijom verzijom roma riješeno.
Prije sam napisao da ima dobar suport pa isto tako i na forumu arctablet se redovito stavlja kasti rom tj rom koji je isti kao i official rom jedino su uklonjeni kineski appovi tj malo je dorađen. Također i po ostalim forumima xda i slatedroid forumu ima puno o tabletu i romovi, isto tako i na htcmaina.

Da ne zaboravim meni na 2.0 verziji AnTuTu Benchmarku pokazuje 11312 scores, s time da radi noramalno radi na 1008 mhz cpu ja sam ga clockao na 1152 mhz gle radi stabilno moguće je možda i na 1200 ali onda se zna smrzavati (tako sam barem pročitao na jednom od ovih gore navedenih foruma). Navodno na zadnjoj verziji rom-a taj scores na AnTuTu ide i preko 20000 na ovoj cpu frkvenciji na kojoj ga ja koristim.
Slike njega, i scores s Antutu-a ću staviti naknadno.

Zaključak: za te novce cca 200 usd za koliko ga trenutno možete dobiti s dostavom + eventualno pdv stvarno odličan tablet, npr šogor ima samsunga galaxy tab2 10,1 i uspoređivajuči ga s njim ne vidim da bi samsung galaxy tab 2 10,1 bio bolji.
Da još napomenem ta će izači i V975 model trenutno koja ima poboljšanu bateriju tj bateiju od 10000 mAh i navodno da bi baterija po pisanjima trebala trajati do 10 sati. I uz još neka sitna poboljšanja će biti taj model V975.
eKICh je offline   Reply With Quote