View Single Post
Staro 22.01.2008., 20:11   #42
Fug33
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OS
Postovi: 412
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
da al njemu netreba SADA kvad, a iskreno pitanje je kad ce i u buducnosti...
covjek je napisao da DUZE vrijeme ne planira mjenjati proc
vjerujem da ce za 2g quadovi postati neki minimum (kao sto su danas dual core procesori)

tako da ako mu se SADA ne isplati, velike su sanse da hoce u blizoj buducnosti

isto kao sto su do prije 2-3g 64bitni procesori bili "bog i batina" i onda je to palo u zaborav i sad svi briju na dual corove (dio sa 64bita se ni ne spominje)

eto vec izlazi dvojezgreni celeron na 2ghz

ako izlazi dvojezgreni celeron onda se zna koliko je sati i kako ce se uskoro prijeci na razvoj sto veceg broja jezgara


Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
U igrama? cisto sumnjam. 3dmark da i cijenim ako neko prizna da ima quada zbog marka. Nekog to veseli, nekog ne.
u novim igrama naglasak vise ni nije na snazi graficke kartice nego na broju jezgara koje proc ima (ut3 npr)

ocito svi prelaze na visejezgrenosti, i proizvodjaci CPUova i GPUova

Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
ja sebi uzimam sad e8500 seriju i kolko god da nadjem napisano da je bolji quad, jos vise nadjem da mi je bolje uzet dualkorca... Kolko cu fulat neznam i cisto sumnjam da cu ikad znat jer opet cu za pol godine gledat nesto drugo, nesto bolje...
eto, ti si u prilici da za pol godine mozes gledati nesto drugo

drugi ljudi nisu i moraju gledati na isplativost sto se tice koristenja hardwera na duge staze

sve govori da ce quad corovi postati standard, tako da cu svakom tko ne planira mjenjati komponente bar 2-3g, savjetovati quad core
Fug33 je offline   Reply With Quote