View Single Post
Staro 12.12.2023., 09:37   #243
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,666
E super da sam naišao na ovu temu.

Imam sljedeću situaciju:
- trenutno smo na HT bakru i imamo nekih 60-70 MBit/s
- kako za sad nemamo mogućnost spajanja optike, mislili smo uzeti ovaj 5G office paket jer bi navodno trebali moći imati max dobar signal na adresi pa valjda često i dotičnih 200 MBit/s
- do sad smo koristili njihov Arcadyan VRV9518BA-2C u bridge modu jer imamo svoj profi router, switcheve i AP-ove
- pitao sam ove iz HT-a da bi zadržali svoju mrežnu opremu pa bi htjeli da oni a) ili daju samo svoj modem na koji se kači naš router (idealno) ili b) da opet daju neki modem+router uređaj koji možemo postaviti u bridge mode

Njihov odgovor je da b) sigurno ne može jer bridge mode podržavaju samo za bakar () a za a) da nisu sigurni i poslali mi screenshot modema koji bi mi dali, kad ono vidi - isti dotičan Arcadyan VRV9518BA-2C kojeg već imamo

Ok, rekao bih da jednostavno ne razumiju razliku između modema i routera i AP-a, ali svejedno nisam siguran da mi je cijela situacija čista.

Jer sad vidim na prošlim stranicama da su neki kolege rekli da su preko PoE spojili direkt svoj router na njihovu antenu i posložili da radi.
To bi valjda značilo da ta antena nije samo antena nego da u sebi ima odmah i modem.
Ili sam vas nešto krivo skontao pa zapravo ovi daju 3 uređaja (antenu, modem i router+AP) pa ste vi samo ištekali router+AP, spojili svoj router na njihov modem, koji je pak spojen na vanjsku antenu?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote