View Single Post
Staro 01.11.2023., 12:36   #2
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
ja sam preko 10 godina radio u premiere i prije pola godine presao na davinci resolve i preporodio se, da ne idem sad previse u detalj ovaj video jako dobro objasnjava

https://www.youtube.com/watch?v=LhONgaaLjHk

ujedno jedan od najvecih razloga je sto resolve ima sve u jednom appu i sto se licenca jednokratko plati (350 eur) dok kod adobe trebas premiere, after effects i audition za isto sve sto resolve nudi u jednom + adobe su pretplate i to tri sto je u ovom slucaju dugorocno neisplativo (3x 27 eura/mj iliti 81 eur/mj, ali u tom slucaju je onda bolje uzeti cijeli paket svim njihovih programima za 69 eur/mj i plus pdv naravno sto opet ispada oko 1000 eura godisnje)

resolve imas i free verziju, preko 80% stvari je dustupno u njoj tako da se mozes uciti besplatno pa ako vidis da ti treba studio verzija lako kupis licencu...najveci nedostatak free verzije je sto ne podrzava GPU hardware acceleration pa ti je graficka tu beskorisna tako da sav teret nosi procesor i radi dosta sporije kada treba obraditi efekte za real time playback ili za izvoz, ali i osobno sam jos uvijek na free verziji dok mi ne ulete neki veci projekti pa cu onda uzeti studio

imas i dosta plugina za raznorazne animacije, vecina je free i jako korisna pa je i to veliki plus itd itd da ne duzim dalje

btw da ne ispadne da sam skroz protiv adobe, nisam, placam njihovu photography pretplatu (photoshop i lightroom) 15 eur/mj

Zadnje izmijenjeno od: vacs. 01.11.2023. u 15:13.
vacs je offline   Reply With Quote