View Single Post
Staro 02.07.2012., 11:20   #219
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
MP za mjuzu

Većina ljudi tu pita kako se reproducira video materijal, no ja bi svoj media player koristio možda i više od toga za reprodukciju glazbe. Formati koje imam su sigurno podržani, no ono što je meni bitno je ugoda korištenja, dakle da za poslušati jednu stvar ne trebam par minuta klikati po sučelju (kad trebam pogledati neki film, bolja polovica izgubi volju kad to uključuje paljenje uređaja, traženje sprženog medija po katalogu, stavljanje, očitavanje DVD-a, startanje..., pa makar taj film trajao 2 sata, 2 minute u startu je puno).
Dakle glazba se lako indeksira, pretražuje, tagira, popularizira (ok, malo sam razmažen fancy playerima pod Windowsima), žanrovi da mi sviraju skupa, možda da povuče cover art s neta, wiki za nekog autora... i jako bitno, da mogu sve to playati bez da palim TV, ako napamet nekako naučim kombinaciju tipki. možda app za iOS ili Andru. Kad bi uređaj imao LCD na kojem bi se ispisivalo ime stvari, to bi bili svi moji mokri snovi ispunjeni I da internet radiji isto tako rade, da ne moram 5 minuta klikati po nečijem webu nego da si složim neku playlistu od bitnih stanica i samo vrtim po njima. I da podržava bizarne streamove koje te stanice puštaju.

Za ovo bi čak bio spreman uzeti neku jeftinjavu od 200-300 kuna koja prima USB disk i da to sve radi... No, kolika je kvaliteta tog DAC-a koji to bi puštao na pojačalo. No ajd... ugoda korištenja je primarna, a za bitne stvari ionako imam oriđiđi CD-e. Ali i njih bi izripao jer mi već postaje tlaka sve to.

Ajd, netko je to valjda koristio u tu svrhu, dakle ne 1080i BD imagei, već onako elementarno slušanje glazbe, najjednostavnije moguće, jer ako imam volje, onda palim komp pa imam razne FOobarove, WInampe i sl.
bilbi je offline