View Single Post
Staro 27.01.2012., 11:25   #116
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Evo što kaže Razer1911, sad se prave sveci a kao oni nisu u ilegali, oni samo rade no cd patcheve
Za cijelu ovu situaciju nisu krive Scene grupe nego p2p i velika količina ljudi koji to iskorištavaju. Scene je drugačije zamišljena i ima druge ciljeve, ne bih sad ulazio u moralna pitanja i teoriju. "Support the companies, which software you actually enjoy" i slične poruke se pojavljuju kod svake Scene grupe no šta im to vrijedi kad se gotovo niko toga ne drži. Ja osobno imam puno igri na Steamu i Originu te većinu glazbene kolekcije imam legalno kupljeno no rijetko kad sam išta od toga kupio bez da sam prvo "provjerio" dal mi se to sviđa.

Ovakvi zakoni su kad tad trebali doć jer se previše priča o piratizaciji i njenom štetnom utjecaju na tržište. Ne sviđa mi se nikako ta ACTA i stvarno nemogu predvidjet šta će i kako će ona biti uvedena no kolko vidim više štete nego koristi. Osobno bi čak i volio da se piratizacija smanji tj. postane manje mainstream jer bi se onda možda više pričalo o kvaliteti proizvoda.
doky je offline   Reply With Quote