View Single Post
Staro 23.02.2016., 19:11   #1
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
"Zaglavljena" tipka

Znači, ovaj problem sam imao prije više od godinu dana, ali nikako se ne mogu sjetiti kako sam ga riješio jer do jučer je sve bilo u redu (komponente su identicne kao i prvi put). Isto tako, problem stavljam ovdje iako sam gotovo 100% siguran da je softverske prirode. Dakle, na Lenovo G510 je spojena Logitech G103 tipkovnica. U windowsima (win 7 sp1) i/ili igrama mi iz čista mira tipkovnica jednostavno "zašteka" na način da stalno ispisuje broj 3 i praktički je cijelo računalo tada neupotrebljivo. Npr otvorim word i samo gledam kako se broj 3 ispisuje stranicu po stranicu xD. Ako tipkovnicu ostavim spojenu i resetiram laptop, problem se dogadja čak i u biosu (kao i u safe modu). Ako tipkovnicu samo ištekam - problem ostaje. Tek kada tipkovnicu deinstaliram iz device managera (obrišem 2 x HID compliant keyboard, ni ne znam zašto je izlistana 2 puta, integrirana tipkovnica je pod PS/2), situacija se normalizira na način da bez problema koristim integriranu. Kada tipkovnicu ponovno uštekam, nakon par sekundi kreće problem. G103 najnormalnije radi na drugom računalu, probao sam spojiti drugu tipkovnicu i problem se opet javio. Integrirana takodjer radi bez greške i nikada ništa nije proliveno po njima. Skenirao sam laptop i ništa nisam pronašao (avast + malwarebytes). Je li netko imao sličan problem i kako ga je riješio? Jer postaje prilično iritantno.
Wuchko je offline   Reply With Quote