View Single Post
Staro 07.09.2019., 04:35   #81
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Evo, za statistiku Inace proc je na stocku jer nema potrebe za ovim.. a i temp ne prelaze 61/62C bilo VRM ili CPU pa cak i onih par pasjih dana dok mi je tu bilo 26C unutra... doduse sa coolerom iz moj komp...

No.., polumodao sam jedan Hyper 212+ na AM4 socket onako kako to Cooler Master nije zamislio pa nije ni dao kitove odgovarajuce za AM4 i kada
sam to uspio sklopiti kako sam zamislio reko ajd da rabucam Ryzen konfu na stol pa da testiram koliko je sad taj cooler sposoban, tako su i nastale ove reze..

Na 4.0GHz apsolutno stabilan cime god sam testirao, od encodanja Blu-rey-a 60GB u x264 do OCCT itd.. vcore u biosu 1.315v i
CPU LLC na 2 od 8 gdje je 1 najjace a 8 najslabje. Temp najvisa kod encodanja ! 67C Cpu i VRM na 76C. U HWiNFO VRM temp je pod "System".



E za 4.1GHz hebote trazi struje koda je sutra nece biti... 1.415v u biosu i CPU LLC na 2 no i na 1 sam probao ali nema razlike.
Prodje Aidu 1h, prodje OCCT od pola sata test i onda mi se program za encodanje orusi nakon nekih pola sata encodanja, dakle
to bi jos trebalo malo peglati po bisu radi stabilnosti ali nisam imao zivaca jer CPU temp jezgri kod encodanja su bile 74/75C
a VRM 81C pa posto nisam zelio vidjet jace/vece temperature nije mi imalo smisla da ga dodatno peglam...

Kako god, ne cini se los primjerak, na 4.0GHz ide ko od sale, cak je i temperatura skoro pa mi prihvatljiva, realno kod
encodanja sam primjetio nekih 5% napretka po pasici u broju fps-a ako i toliko... tak da ipak je na stocku najbolje drzati ga, bar meni.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote