View Single Post
Staro 01.01.2019., 18:05   #25
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
@silver_tip

Sad ne gleda siru sliku i kruzis okolo , prvo si tvrdio da se nemoze smanjit cijena racuna za bodove (sad elegantno izbjegavas taj dio ) a u biti neznas iz prve ruke? Ajde priznaj nekad da i ti nisu u pravu makar samo za komadic .
Za ostalo sad se baziras iskljucivo na svom primjeru, ok super tebi to netreba ali pobogu nisi ti jedini primjer da se sve treba racunat isplativost na tvom kucanstu . I poanta cjelog topica/price je bilo di je jeftinije/ko poskupjuje itd., Eto sad si sam izracunao da je i tebi na godinu dana jeftinije 50kn, znaci JEFTINIJE je ? Case closed ?

Meni su razlike doplate na 6 mjeseci znale biti i 1500-1800 kn zbog njihovih "procjena" tako da meni je bitno da platim ono sto sam potrosio a ne ono sto je HEP procijenio da cu ja potrosit. Cijeli proces meni traje 2 minute od izlaska van, otvarnja sanduka od struje upisivnja T1 i T2 i uplaoda toga na WEB.

Razlika od "regularnong" systema sa uplatnicom je tih 2 minute ali onda ustedim 1 minutu vremena sto nemoram ici van otvarat sanducici za postu i placanje te papirante uplatnice tako da nemogu sad bas reci da mi je neka velika razliak u vremenu, u vrh glave 1 minutu vise trosim na WEB systeme nego na klasicnu uplatnicu tkao da eto po tvojoj raunici to bi bilo 12 minuta godisnje (12*1 min) posla za 50kn . To bi tvojim kalkulatorskim rjecinom ispalo da me HEP placa 250kn/sat = 2000 kn/dan - nije losa satnica - ?.

S tim da ponekad sam isao 2-3 puta pretrazivati sanducic od poste u iscekivanju kad ce vise dostavti papiranati racun koji kasni vec i ond akad stigne imam ono valutu 2-3 dana da ga platim tako da mogo bi rec da sam neki put izgubio i vise vremena na klasicnu uplatnicu .

Ali kako god, meni je bitnije da nemam "visak" tj. pretplatu koja stoji kod njih mjesecima bez da mi neko da lipe kamate na mojih 1000, 1500 kn pretplate koji stoje tamo i cekaju slijedeci obracun i onda na slijedecih 6 mjeseci opet krivo naprve "procjenu" pa ja budem njima duzan pa mi opale dug i prvu ratu u 5 dana razmaka i onda trebam platiti 2000 kn u istom mjesecu i slicno..

I ne, nemoras stalno misliti o tome i nista se nece dogodit ako prijavis 27og ili 5og umjesto 30/31og. Bit ce ili nesto vise ili nesot manje za platiti taj mjesec ali neces zbog toga dobiti penale/kaznu.... Bio sam svake godine na godinjem i ili sam prijavio prije ili kad sam se vratio s godisnjeg, nikakav bed tja jedan mjesec.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote