View Single Post
Staro 23.01.2014., 12:36   #76
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Smatram da bi ti ovo što sam naveo trebalo biti dovoljno da to sam zaključiš
Da sam bio pametniji mogao sam ga sam poslati tamo. Ali tko je mogao znati da če netko u trgovini / servisu ovog puta dobiti ideju da uređaj pošalju u drugi servis / servis koji nije na listi ovlaštenih na jamstvenom listu.

Da , oni servisiraju Epson ali stvar je u tome da ja s tim servisom imam doslovno katastrofalna iskustva. Zbog toga sam se prije kupovine dobro raspitao o dobavljaču i servisima koji su za to zaduženi. Nisam želio da ubuduče imam ikakvog kontakta tj. ikakvog posla s spomenutim servisom I to je uvelike utjecalo na izbor projektora te trgovine gdje to kupiti!

Jer gledaj , to je servis koji vrača projektore s objašnjenjima kako PJ ne podržava ono što je u manualu navedeno da podržava. To je servis koji nešto navodno popravi pa upališ projektor i vidiš da nije popravljeno. To je servis koji vrati projektor s otiscima prstiju na leči. To je servis koji maksimalno oduži svoje vrijeme servisiranja. To je servis koji komentira stanje reklamiranog projektora (kako bi mogli odbiti jamstvo ako nije radio u odgovarajučim uvjetima) a na drugu stranu daje zamjenski projektor koji je radio upravo u tim neodgovarajučim uvjetima. I to 10 puta gorim. To je servis koji bi se svađao kako proizvođač nema problema s određenim stvarima a proizvođačevi servisni manuali te interni dopisi proizvođača prema serviserima govore drugačije. To je servis koji zamjenjuje uređaje po tome što oni misle da je isto ..tipa DLP za LCD...Mislim da ne trebam nastavljati...you got the picture.


I tako ovog puta projektor završi upravo tamo a u trgovini me mantaju da je u bio u Eurotrejd servisu!
Pošto oni nisu sposobni napraviti jednostavni popravak kao što je zamjena lampe bez da naprave dodatnu štetu čovjek bi očekivao da projektor nakon toga bude upučen u Eurotrade ali NE.


Baš mi je zbog toga jučer pukao film.

Pogledam po papirima i shvatim da projektor nemam več skoro 2ipo mjeseca i nabrušen opet zovem Eurotrade. Čovjek mi kaže da projektor nije kod njih i još mi se čudi što mi je da toliko čekam bez da krenem rješavati to s trgovinom. Oni sve riješavaju u max 45 dana jer je to za njihovu firmu definicija razumnog roka!

Kontaktiram trgovinu , ističem što navode o popravku i zamjeni na samom računu te tražim da se nešto riješi po tom pitanju. Objašnjavam da nemam više živaca a svi obečavaju nazvati za 10 minuta ali niko ne zove.

Nakon razgovora s trgovinom i centralnim servisom ,živci mi skaču na 300! jer me se krene uvjeravati kako projektor nikad nije ni bio u Eurotrejdu i kad poživčanim jer imam ispred sebe servisne izdatnice od Eurotrejda , krene mi se objašnjavati kako su svi ti servisi isti a glavni krivac zašto sam skoro 2ipo mjeseca bez uređaja je teškoj dobavljivost dijela koji je naručen od strane servisa kako bi bio zamjenjen te riješio problem s mrljama. Nakon što ja zatražim novce ili novi uređaj jer ovo definitivno izlazi van normalnopg roka, od mene se traži strpljenje!

To mi prelije čašu , skupim papire i u roku 15 minuta se stvorim u uredu / savjetovalištu za potrošače gdje mi se objasne prava i kako da to riješim s trgovinom. Čovjek pokupi par podataka o slučaju da se raspita i odem doma.


I tako ...čovjek se vjerovatno krene raspitivati o slučaju i u trgovini valjda shvate da se ne zayebavam jer ... nakon nekih 45 minuta (sve skupa neka ura) dobijem poziv da je uređaj napravljen i spreman za preuzimanje!! Pazi ti to. Odjednom se stvorio dio i ugraden svjetlosnom brzinom. Moš mislit.

Iživciran objasnim ženi da je cijeli problem nastao jer je trgovina poslala projektor tamo gdje nisu ni trebali i da u tom servisu nisu bili sposobni napraviti jednostavni popravak kao što je zamjena lampe i kako da ja onda imam garanciju da je ovaj zahtjevniji popravak napravljen kako spada.
U biti zbog iskustva s spomenutim servisom , s obzirom da je to napravljeno u roku odmah kad se potegnula priča o zamjeni ili povratu , odakle mi garancija da uopče išta napravljeno.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote