Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 03.07.2017., 14:42   #1845
demos
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Virovitica
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Uzmi tu Toshibu onda, ako želiš samo hladiti, stvarno ti ne treba ništa skuplje, ukoliko gledaš samo japanske marke.

Ali inače za hlađenje ti čak niti ta Toshiba ne treba, bilo koja klima od 2500-3000 kuna bi ti ohladila dnevnu od 25 kvadrata, a vjerovatno i drugi dio stana.
Pričam o 3.5 kw klimi.
Klima od 2.5 kw bi ti isto ohladila tu dnevnu, ali mala je razlika u cijeni između 2.5 i 3.5 kw, pa je svakako bolje ići na jaču.
Prošlo ljeto se mogao Grundig 3.5 kw kupiti za oko 2500 kuna. A sigurno možeš i danas naći neku kinesku klimu oko te cifre u Pevecu, Emmezeti i sličnim trgovinama (Quadro, Vivax, Končar...)

Ukoliko bi grijao, onda treba ići na neku ipak jaču i kvalitetniju klimu, ali imaš plinsko centralno, pa je upitno koliko bi ti trajao povrat uloženih novaca u neku skupu klimu, pogotovo ako si u nekom sendviču u zgradi, pa te i susjedi griju.
Ja sam čak mislio da i ove japanske klime ulaznog modela bi mogle grijati, ali shvatio sam da treba posegnuti za srednjom klasom japanca ili pak ulaznu klasu, ali još jačeg kapaciteta, samo onda opet ideš na iznos od 5000 i više kuna.
Hvala, mislim da ce tako i biti...
demos je offline   Reply With Quote