Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 02.07.2017., 23:06   #1840
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Za te pare imas kupiti klimu koja ce te grejati i na -15c , bez dodatnog grejanja . Evo mog predloga , po meni imas 3 opcije , jedna je Fujitsu ASYG 12LU za nekih 7200kn , i ta klima bi trebalo da ti pokrije tih 45m2 preko cele zime , pogotovo sto se ispod te dnevne sobe greje . Druga opcija je hladjenje i dogrevanje tih 45m2 , za to ti predlazem Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC - 4700kn . A treca je da uzmes 2x Fujitsu ASYG 12LLCC ili LLCE , i za 8000kn pokrijes kompletnu kucu sa dve klime . Kompletno hladjenje i veci deo zime za grejanje , a plin bi palio samo po potrebi tj kad vidis da klime vise ne mogu same .. Eto imas tri opcije , samo bi trebao da proverim promer cevi za taj Hitachi ako se odlucis za njega , samo moras znati da sa jednom klimom ne mozes da pokrijes kompletnu kucu za dogrevanje i hladjenje . Ako bi isao na dve klime , onda bi jednu stavio gde si vec i predvideo , a ja bih drugu stavio u taj hodnik iznad tog radijatora pa da duva ka sobama ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote