Tema: Automobili
View Single Post
Staro 29.12.2015., 14:49   #18779
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
Tako je, no ukoliko voziš lijevom prometnom trakom konstantno 130 km/h (ili koliko je u tom trenutku na toj dionici dozvoljeno) nisi u prekršaju i tu dolazimo do onoga što sam napisao... zakon je jedno, a vozačka kultura drugo

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Dok dođe policija, ovog nema više.
I ja sam alergičan na takve idiote na isti način.
Btw ja ne vidim kršenje zakona na videu, nema nikakvih podataka o brzini kretanja, jedino ak netko želi izračunati temeljem brzine isprekidanih crta hahahaha
"članak 142. točka 2.
Na autocesti vozač smije mijenjati prometnu traku zbog bržeg kretanja samo prelaženjem vozilom u lijevu prometnu traku."


Po citiranom članku je u prekršaju, odnosno za zaobilaženje sporijeg vozila je koristila desnu prometnu traku... glupa odredba do bola jer po toj logici ako stalno vozim 120 km/h po desnoj traci (ako imam mogućnosti naravno) i sustignem vozilo koje vozi 100 km/h u lijevoj i slučajno ispred sebe imam kamion koji vozi 90 km/h, po zakonu bi trebao usporiti, uključiti se iza ovoga koji vozi cijelo vrijeme 100 km/h i nakon što prođemo kamion više ga ne smijem preteći po desnoj traci svojom dotadašnjom brzimom od 120 km/h.
bertone je offline   Reply With Quote