View Single Post
Staro 26.01.2012., 22:29   #67
Mr. Nice
Premium
 
Mr. Nice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Exclamation

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
uzeo sam Z323
Sasvim dobro rade za tu lovu u sobi od 30tak kvadrata čuju se odlično
Bas ne trese šajbe na prozorima, ali se čuje da može reproducirati dosta niske tonove.
Srednji i visoki tonovi su solidni
Uzeo sam ih neki dan. Tražio sam zvučnike tek toliko da imam zvuk, dakle bez nekih velikih očekivanja. I onda malo po malo, ajd 300 i sitno kn za Z323 ...
Možda mi i dođe koji puta da poslušam dobar stari blues na miru, pa valjda će za to biti dovoljni ...
Dakle očekivanja su porasla tek malo više od onoga "bitno da imam zvuk".
To je od prilike sve što sam i dobio od tih zvučnika ...
U drugoj sobi imam Creative 120. Služe maloj za gledanje crtića i ja ti i tamo odigram NFS ...
Sobe u kojima se zvučnici nalaze su gotovo identčne ... cca 18 kvadrata.

Creative 120 je harmonija zvuka naspram Z323.

Creative - mali sateliti koji fino "šuškaju" i imaju vrlo ugodan zvuk za svoj cjenovni rang. Bas koji nema (tj ja ne primječujem) izobličenja ni pri maksimumu. Kada su zvučnici pojačani do kraja nema brujanja , a koštaju oko 30% manje !!!

Z323 - sve suprotono od gore navedenog, skuplji, izobličen bas i pri 50-ak % snage (i one njegove glupe regulacije (zar da se tu i tamo zavlačim pod stol ??? )). Sateliti zvuče - tak tak ... Ono, daju zvuk i to je to Daleko od mekanih i šuškavih visokih. Ko da su zaboravili ugraditi visokotonce, nego samo srednjetonce ... (recimo to tako da ne filozofiramo) ... Prim max krešte pa su za AC/DC onak - taman.
Šlag na kraju je onaj idiotski klizavi zaobljeni potenciometar za koji tu i tamo treba pljunut na prste da ti se ne skliže.
Jeftin izgled uglancane plastike.

U kratko, proizvode samo puno galame, a kutija suba služi za odmorit noge i to je sve. Onda čak i zvuči nešto bolje jer mala štakulja vibrira (trebala bi biti teža).

Ne mogu prežaliti što nisam uzeo male Creative A120, koji su nešto slabiji, ali dovoljno jaki za jednu sobu. To što su jeftiniji uopće nije bitno.
A još više ne mogu prežaliti što nisam uzeo Creative A320 koji su čak 10% jeftiniji od Z323 ...
Mislim da lošiji ne mogu biti ...

Tako da ... ostavite se Z323 svakako ...

Tko misli drugačije nek svrati s kojom pivom pa može posušati razliku ...

Ja ju na žalost slušam svaki dan ...

EDIT:
Ne mislim samo ja da su s_anje ...
Review ...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Mr. Nice. 26.01.2012. u 22:44.
Mr. Nice je offline   Reply With Quote