View Single Post
Staro 23.01.2018., 09:00   #4592
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
I jesam i nisam.
QUASAR sa istim portovima navuce full brzinu i drzinju konstantno 50mbita, a elementum nece. Oscilira i stalno se vrti na 10-15 mbita.
Mislim da Upnp na elementumu uopce ne radi. Portovi stekaju. Sto god podesim u elementumu ne odrazava se u routeru.
Imam fritzbix router i tocno mogu vidjeti kad recimo quasar krene sa dl kako router otvori 4-6 portova, a kod elementuma uvijek tajac.

Probao sam mu i rucno otvoriti njegov port range od 6881-6891. Tada proradi, ali ni priblizno quasaru. Najbolje se ponasa kad u elementumu podesim 1 port, i njega forwardam u routeru, ali full brzine i dalje nema. A to mi je slaba brzina kad gledam nesto od 10-15 i vise gb

Svi bitni uređaji u mrezi imaju staticke adrese tj. router im dodjeljuje uvijek istu adresu.
Nemam ideju. Mislim da je bug jer sto god podesim nista se ne prima
Jučer sam isprobavao elementum i vrlo sam zadovoljan. Brzina više nije padala na nulu (i dalje je bilo usporavanja i ubrzavanja, ali kada ubrza ubrza puno više od quantuma, tako da na kraju ispadne egal) i definitivno radi brže i stabilnije od quasara.

Puštao sam isti zahtjevniji 1080p materijal sa istog trackera u quantumu i elementumu i quasar se doslovno gušio kada sam uz reprodukciju npr. htio učitati titlove, promijeniti položaj ekrana i slično. Elementum s tim istim stvarima nije imao problema.

Dapače, na kraju sam s quasarom uspio i zablokirati sustav.

Uglavnom, meni već s ovom zadnjom verzijom (0.0.33) radi odlično, izgleda da su posložili stvar s portovima kak se šika i za sada držim quasar samo kao backup.

Sada mi još treba metoda kako elementum ubaciti kao metodu reprodukcije za magnetic. Ako je netko skužio neka posta.
divacic je offline