View Single Post
Staro 13.12.2016., 10:40   #2371
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Ma nije to ko nekad kad su ljudi bile konzerve.

Da se marka zove Shit ja bi objektiv kupio ako je izradom i optički bolji od Canona, ili Sigme.....
Ne postoji bezgrešan brend. Zato i imam 14mm od Samyanga, 24-105 od Sigme, 40mm od Canona.....

Tamron mora poboljšat svoju izradu, jer im se objektivi raštimavaju.
Tamron sad ima novu seriju objektiva, mislim da su već 4-5 komada vani. Vjerujem da je riješen problem nekonzistencije. Nisam doduše nijednog Tamrona imao, no Sigmu jesam, 10-20 i nisam bio zadovoljan. No, to je stara Sigma bila.

Sad imam 19mm f/2.8 Art i prezadovoljan sam.

Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Ok, ovo je uberšup...... pothvat.
Na Canonu sve funkcije rade, nisam primjetio da nešto ne funkcionira.
Za DSLR lako, tu objektiv samo ili radi ili ne. Kod mirrorlessa je pak puno stvari koje se mogu uvjetovati objektivom.

Baš ta Sigma 19mm Art koju imam... Kad je prebacim u C-AF i hoću uključiti svih 179 AF točaka...0 bodova. Radi samo centralnih deset.

U praksi...recimo da snimam auto/moto utrku i aparat mi je fiksan (ne radim panning)... Sa Sony objektivom, aparat prepoznaje da nešto novo ulazi u kadar, automatski fokusira sa svim točkama i nalazi optimalne s obzirom na otvor blende.

Sa Sigmom...aparat ignorira što se događa u rubovima kadra, sve dok objekt ne uđe u centralni dio.

Koliko para, toliko muzike, ali to nigdje nisam pročitao u reviewima.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote