View Single Post
Staro 09.01.2014., 08:51   #309
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Da, meni je sve radilo a onda jako slabo se cuo i sad ne radi uopce. Pogledaj sta mi je inspektorat odgovorio na moju prijavu sa problemom:

Poštovani,

prije svega, Vi kao kupac niste dužni kontaktirati sa serviserom i osobno rješavati svoju reklamaciju, kao ni probleme oko jamstva i računa. Vi ste u obveznopravnom odnosu sa tvrtkom VIPnet d.o.o. u kojoj ste i kupili uređaj pa svoje reklamacije upućujete njima, a njihova je dužnost Vašu reklamaciju riješiti sa serviserom, distributerom i/ili proizvođačem te Vam, o svom trošku, otpremiti uređaj na servis i dopremiti Vam ga popravljenog ili zamijenjenog, sa svim pripadajućim pravima.

Savjetujemo Vam da se tvrtki VIPnet d.o.o., Vrtni put 1, 10000 Zagreb obratite pisanim prigovorom (obavezno poslanim poštom, preporučeno i sa povratnicom) u kojemu opišite u čemu je problem, izričito zatražite, prije svega, da dobijete zamijenjeni uređaj koji će biti potpuno nov, u originalnoj ambalaži (a ne sa ogrebotinama i vidljivim znakovima korištenja!) te urednu novu garanciju na takav uređaj. Pritom se pozovite na čl. 425. st. 2. Zakona o obveznim odnosima koji propisuje da kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.

Ujedno im u prigovoru navedite i našu uvodnu napomenu da su oni dužni rješavati Vašu reklamaciju sa serviserom, a ne Vi.

Istaknite i da, temeljem čl. 8. Zakona o zaštiti potrošača, očekujete njihov odgovor u zakonskom roku od 15 dana, u suprotnom ćete zaštitu svojih prava potražiti na daljnjim instancama.

Ne budete li zadovoljni njihovim odgovorom, slobodni ste obratiti nam se u Savjetovalište.
SteveO je offline   Reply With Quote