View Single Post
Staro 08.02.2017., 20:17   #626
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Btw s toliko pitanja nećeš nikada početi majnati a možda i bolje da niti ne počinješ jer ćeš pojesti svu kosu na glavi
Nije problem u pitanjima, nego je problem naći odgovor, kao što se da zaključiti iz (načina) tvog odgovora.
Za nekog poput mene tko ne pliva u tim vodama, a ima želju i volju, treba neki početni kick in the butt da profercera samostalno. Zato sad pitam ljude koji se time bave, jer sam zadnji put odustao tražeći odgovore na sve što mi je palo napamet.

Kupnja HW je najmanji problem; povezati odabir cryptovalute u odnosu na HW koji imaš i trenutno stanje na tržištu je ono što se relativno brzo mijenja. Gdje i kako pratiti trendove?

Osim toga, ako mogu majnati procesorima uz grafičke, kako nema veze koji procesor uzeti?

Ako svaka grafička daje drugačiji h/s, a odnos nabavne cijene i ROI na kraju nekog obračunskog razdoblja nije isti, kako se može generalizirati da je ROI isti na jednoj i na 1000 grafi?

Recimo ovako: ako sad kupim 5 RX470 4GB grafi, možeš li mi dati smjernice/linkove koju valutu odabrati i kako najbezbolnije setupati mining mašinu (OS/distra etc.)? I na kraju koji procesor, matičnu i koliko RAM-a je poželjno staviti?

@siloman: hvala na bukvalnom primjeru, takve stvari samo dodatno motiviraju da se time bavi.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote