View Single Post
Staro 18.02.2014., 13:17   #28
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Iphone software ili hardware problem?

Uglavnom imam u rukama jedan iphone koji ima čudan problem. Naime, ne razumim se toliko u smartphonove ali mi je od rođaka iphone prestao detektirati wifi mrežu pa me zamolio da pogledam stvar i ako mogu da išta riješim. Načelno, nakon nekoliko dana utvrdih slijedeće:

- Ukoliko ima nekoliko routera u određenom krugu koji rade na 2,4 ghz dolazi do nekog preklapanja signala i iphone samo traži i ne nađe ništa;
- Ukoliko ima router na 5ghz odmah ga pronađe i radi uredno. Ovo je iz razloga što nema puno routera na 5ghz pa ne dolazi do preklapanja signala sa drugim;
- nadalje, kada približim iphone skroz do routera na nekoliko cm koji radi na 2,4 ghz odmah ga prepozna i u redu je ali ako se maknem na metar recimo opet ništa i samo traži. Ovo je iz razloga što je blizu routera jača snaga njegova signala i nema toliko sukoba sa ostalim signalima iz susjedstva;
- ukoliko sam u pripizdini i nigdje nama ničega osim jednog routera na 2.4 ghz odmah ga prepozna i radi;

Dakle, problem je što izgleda ako ima više routera u blizini koji rade na istoj frekvenciji da iphone ne detektira ni jedan signal ili mu se pomiješaju pa ga ga iz nekog razloga zbune? Vidim ovakvih problema dosta po netu sa iphonom samo ljudi krivo tumace stvari, pa kazu slab signal ili slično, što nema veze, nego dolazi do nazovima ga sukoba signala različitih routera.

Ono što je pitanje i zanimljivo jest da se samo odjednom poceo tako ponašati a prije je uredno radio. Ne shvaćam je li softwarske problem ili hardwarski. Softwarski kod nekog updata? ili crklo nešto na wifi chipu? Ali jako mi je nejasno ovo šta ne raspoznaje mreže na istoj frekvenciji.
Još da napomenem da je probano sve, od resetiranja nekoliko puta, čistog nanovo instaliranja iphona, stalno ostaje isti problem.

Ima li tko kakvu ideju, riješenje?
prowler je offline   Reply With Quote