View Single Post
Staro 31.12.2012., 08:37   #4
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
dotatak : Alengrosevicu

Citiraj:
Autor pc13 Pregled postova
Baš nemam sreće s internim DWD-RW-ima zadnjih godina, promijenio sam ih u nekoliko godina 3. Ne pržim uopće puno pa mi uopće nije jasno zašto se tako brzo kvare.
No predmet mog pitanja nisu interni nego eksterni. Sad sam se odlučio za kupovinu eksternog pa me zanima, koji preporučate do nekih 300 kn i da li je to jednako funkcionalno preko USB-a u odnosu na interni? Ovi mi se čine jednostavniji i praktičniji. Vaše mišljenje?
Sto se tice kvarljivosti, cini se da nisi imao srece. Mnogi ce ti potvrditi da imaju suprotno iskustvo trajnosti. Od 30-tak PC int/ext CD/DVDa, samo sam jednog mijenjao zbog kvara/greske. Ne zato sto su neopisivo kvalitetni, vec zato sto su prilicno zreli proizvodi, cak i za svoju povoljnost. Za funkcionalnost se nemas razloga brinuti, osim, ako ne mislis u vlastitoj reziji slagati internu przilicu i vanjsko kuciste, cija ponuda kvalitete nikad nije bila oskudnija kod nas. Kod mene su kante ispod stola i uvijek koristim vanjske snimace/citace. Em ih mozes micati gdje zelis, em ti mogu, po potrebi, sluziti i nekim drugim kompovima. Istina da optika sve manje i manje biva koristena, no i dalje se posegne za medijem ili nekim snimanjem. Ako ne za sebe, onda za nekog drugog.

LG ili Samsung gledaj vanjske modele. Imaj na umu da se znaju pojaviti na oglasima (grupa/forum) vanjske jedinice na prodaju. Prilican broj ljudi sve manje koristi optiku a novac im je korisniji, pa se cesto vanjski nadju po cijeni internih u ducanu. Tako da, mozes komotno gledati na oglase i ustediti skoro pola spomenute cifre. Ako je ispravan, nastavit ce biti takav i kod tebe dugo vremena.

Vec pola godine, desava se nelagodni trend koji ima za posljedicu naglaseni prelazak na slim modele eksterne. Slim vanjske ne bih uzimao. Citati mogu dobro ali su nikakvi snimaci na duge staze po pitanju trajnosti. Ima izuzetaka ali takvih modela kod nas nema u prodaji.

Ako ce ti biti jedini snimac/citac kao zamjena za sve interne, te imas mogucnost ebay kupovine... baci oko na vanjske DVDR combo + Blu-ray snimac ili citac kombinacije. Nesto su se cijene digle trenutno, no dosta puta sam nalazio vanjske LG-e ispod 50-tak dolara. Prosle godine sam bas komentirao. Nazalost, ebay takodjer prati slim ponudu i mozes nove modele naci za 50-tak, dok BL citac/DVD snimac i za 30-tak dolara. Vidi koju garanciju daju kod nas za Slim vanjske, pa sam odluci. Ali radije bih gledao standardne eksternjake.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koliko znam, većina je limitirana na brzinu 8x zbog slabe propusnosti usb veze. Samim time, kupnja externog baš i nije isplativa. Uzmi neki interni s najdužom garancijom (čini mi se da LG ima 2g. gare).
Puno puta se pokaze da je brzina i vrckavost rada, zbog razloga samostalnog tandemiranja internjaka i vanjskog kucista. Puno vanjskih kucista ima djidjimidji chipsete i nikad nisu culi, a kamoli od proizvodjaca dobili neki noviji firmware od onog s kojim je dosao u kutiji. Ako se ne misli uzeti posteno vanjsko kuciste koje potvrdjeno radi dobro s optikom, onda je uvijek bolje uzeti kompletirano od samog proizvodjaca. Protiv sam preplacivanja "imenih" vanjskih diskova, ali kod optike je stvar jako preporucljiva za stabilan rad. Inace, ne snimam nikad vise od 4x, ako moram plafon 8x, no bez problema dostizem vanjsko DVD snimanje na 18x. Vise ne mogu potvrditi jer imam vecu zalihu 16x DVD Verbatima, koje necu brzo potrositi, pa 'jace/brze' nemam razloga isprobavati.

dok sam odgovarao, vidim i tvoj post se pojavio :

Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Limitiran je na 8X, ali zaista mi je to dovoljno. Snimanje medija traje 2-3 min dulje, dok mi je totalno jednostvnije ustekati usb DVD uređaj i instalirati OS i potom ga izvaditi.
Koji tocno model imas/oznaka? Koji medij tocno koristis? Na 2x Nexus kucistima USB/FW (zadnji firmware) bez problema dostizem maksimum (ako zelim) medija za DVD. Dok na Samsung vanjskom, mislim da je SH-S182M (ima ga i Jelc) isto ide do maksimuma spomenutog Verbatimca.

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 31.12.2012. u 10:45.
Visage je offline   Reply With Quote