Tema: Subwooferi
View Single Post
Staro 24.06.2015., 15:50   #21
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Siguran sam da si imao prilike čuti nekakav bend live.
Kako ti u odnosu na to zvuči sistem?
Ono , ženski glas, gitara , bubnjevi i tako to?
Audiofili se često uhvate da zvuči smješno a dinamika visokoosjetljivih sustava ih nekad privlači ko magnet.
A postavili bi se naopako da mogu ako bi s time dobili onaj korak bliže nekakvoj nirvani.

Kad je riječ o filmovima , uz poprilično istu stvar tj. ljudske glasove i glazbu tu je jedan dodatni faktor/ ambijent.
E sad , siguran sam da si imao prilike sjeckat kapulu , usisavat , nosit u jednoj ruci par čaša....
Vjerovatno si čuo i kad promaja lupne vrata stana ,nadolazeči vlak , škripu guma , fijučkanje helihoptera.
Možda i ispaljivanje metka ili kako je to kad grune bomba ili grom u blizini.

Nego , kako ti u odnosu na to zvuči sistem?



Prosječni audiofil bi ko iz topa da nije važno jer tko bi htio da mu se u dnevnom boravku ruši helihopter. A ionako je sve fejk.
Dok se ne može utjecati na samu snimku (kao i kod glazbe) , zbog čega bi to bilo manje važno ...ili zbog čega nebi bilo važno?

Meni se bome čini poprilično važno kako zvuče ti dijalozi...kao i kako zvuči onaj nož ako nešto sjeckaju, a rekao bi da je važna i dinamika pištolja iz kojeg izlazi metak ...

U "The Hurt Locker" grune bombača ...a u "War of the Worlds" izađe vanzemaljski stroj iz zemlje na 10ak metara od tebe...
a tebi se sub oglasi s "prc , ubij me što prije" ?



Yebo to! Ako je apokalipsa ima da bude apokalipsa!


Ima da osjetiš taj val pritiska ,da ti zatitra zrak u plučima te da ti se zamuti vid zbog tirtanja očiju u dupljama.


Inače , u drugoj temi se sodom dotakao zanimljive tematike.
Glasnoče u kontekstu doživljaja filmova u neidealnim uvjetima.

Određeni filmovi i scene u istima traže glasno.
A razlika u doživljaju između umjereno-glasno je nebo-zemlja.

Ali koliko glasno je "dovoljno glasno"?
Ne znam za druge ali meni to ovisi o samom filmu / kako su ga miksali a tokom godina sam primjetio da je ovisno i o kvaliteti sistema. A da ne zaboravim da je ovisno jel gledam nešto sa ili bez titlova te o tome jel mi se u ustima topi ritter sport ili drobi čips

Jesu li baš potrebni leveli koji ti omogučavaju da otvoriš prozor dnevnog , izbaciš glavu i napraviš 'hair trick' ? Mislim da ne...
Glasno a pogotovo kombo nisko&glasno meni uvjek napumpa glavu iako ne spadam u "one" manijake. :-/
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote