Tema: Subwooferi
View Single Post
Staro 23.06.2015., 07:46   #14
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
A da bi ti to bilo interesantno , traži se određeni SPL.
Zguglaj Fletcher–Munson
Eto, 2 nova pojma. Jebiga kad sam seljak za ovo

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Imam dojam da me ne pratiš. :-/
Sažeto, idealno bi na mjestu slušanja trebao sve čuti jednako glasno. Od najniže do najviše freq. A to se dešava doslovno nikad bez poprilično petljanja. Petljanja s prostorijom te s smještajem zvučnika u toj prostoriji. Srečom , za filmofile su tu danas na svakom koraku auto EQ tehnologije po resiverima no od govna nije moguče napraviti pitu. Sub smješten na krivo mjesto u prostoru gotovo uvjek zvuči 'bože sačuvaj' a nekakav "null" nema šanse riješiti bez premještanja subwoofera ili još jednog subwoofera. Sad vjerovatno misliš pitat koje je najbolje mjesto. E pa iako postoje neke polazišne točke i simulatori , nema do slušanja do besvjesti ili nekakvog kratkog sweepa. Naručiš s ibeja SPL metar. Spojiš s kompom/zvučnom i deri.
Mislim da sam te skontao iz prve, samo sam htio reći da je prostor takav (velik i poluprazan) da omogućuje smještanje skoro pa "gdje god u prostoriji". Shvaćam da će trebati odraditi puno slušanja ali nisam znao da će zahtjevati i dodatnu opremu i software.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Jesi čuo onu "there is no replacement for cubic displacement" ?
To bi bilo to , onako ugrubo filmofilski.

Nađeš što veči i jači sub i siguran sam da češ biti zadovoljan.
Čini mi se da će ovo biti ipak duža potraga nego što sam se nadao. Žao mi je što nije sličnija situacija kao u PC hardware svijetu, tamo je puno lakše zaključiti koji je best buy proizvod za koju cijenu
Shvaćam da je nekom gušt i ljepota upravo u traženju pravog proizvoda, ali nekako je mene takva želja napustila. Sad sam više u fazi da nemam vremena za to i da samo želim kupiti neki proizvod i da on radi kako treba iz prve. Eh... "poamerikanizirao" sam se što se tiče toga :/

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ako ces sub koristiti samo za filmove, (90%) onda ti tu nema neke prevelike nauke Prava nauka počinje sa subom u 2.0 sistemu
Vjerujem da je dosta više faktora kad se sub uzima prvenstveno za slušanje muzike.

EDIT:
poslao sam upit intek-u za T9.
Probao sam naći nekog prodavača za SVS u Hrvatskoj, no bezuspješno. Da li možda znate da ih neka firma uvozi?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 23.06.2015. u 08:50.
Igorr je offline   Reply With Quote