View Single Post
Staro 01.07.2010., 14:26   #24
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Evo čuo sam se s čovjekom koji radi u Rhea d.o.o. i evo odgovora:

Provjerio sam s našom špedicijom i rekli su mi da je prilikom reklamacije sata potrebno napraviti zamjenu u garantnom roku (privremeni izvoz). Mi za fizičke osobe to ne radimo. Tako nešto Vam može odraditi neka druga špedicija, a mi ćemo Vam odraditi transport.

Druga varijanta je da se pošiljka transportira uz priložene obrasce proforma invoice (šaljem vas u privitku obrazac), ali prilikom povrata sata možete imati troškova uvoznog carinjenja

Kako ide inače carinska procedura kada se radi o zamjeni proizvoda u garantnom roku?
Radi se onako kako su ti i rekli, privremeni izvoz robe na popravak ili povrat neodgovarajuće robe uz zamjenu za istu ili odgovarajuću u istoj količini i vrijednosti (u garantnom roku).

A ovo da oni to ne rade, LAŽU. Neda im se, lijeni su, boli ih ona stvar, jer je to malo "zajebaniji postupak" i špediter ima malo više posla od pukog isprintavanja carinskih deklaracija. (treba napisati još dva papira -zahtjev i izjavu)

Oni bi to napravili, ako su imalo ozbiljna špedicija. Naravno vrlo vjerovatno i masno naplatili, onako kako samo to oni znaju.

Neznam kako bi reagirali ovi u Fedexu kad bi saznali kako se neprofesionalno i bahato ponašaju njihovi "ekskluzivni" zastupnici.

Fuj
E-mil je offline   Reply With Quote