View Single Post
Staro 26.05.2020., 22:37   #7940
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ovaj R7 3800XT, ako slože po dual-CCD + single-CCX ključu, fino bude bome ispal s povišenim taktovima.
Kako misliš single ccx? Pa neće mijenjati arhitekturu na običnom refreshu, jedan die od 8 jezgri = jedan CCX je fičur od zen3, ovo bi trebalo biti isto kao postojeći - jedan die = dva ccx-a.

Prema ovome leaku:

zen3 apu će i dalje koristiti vegu što je minus. Vjerujem da bi moglo biti istinito. Očito je dizajn za zen3 odavno gotov i lockan uz vegu na apu, isto kao za zen2 apu, jer rdna2 nije gotov. Kao što sam davno govorio priče o nekim megalomanskim apu nisu nikad držale vodu, AMD-u je očito jedina ambicija kod igpu da bude ispred intela, neke nove razine perf. ih ne zanimaju (hbm die pod istom kapom, radi rješavanja bandwidtha)

Druga stvar je spominjanje postojanja zen3+, isto lako vjerojatno. Očito zen3 sad u jesen neće stići biti na 7nm+ (EUV, kojeg su mislim počeli reklamirati kao "6nm"), pa će onda zen3+ spičiti na taj node. Iznenađenje mi je što piše da je to ddr5, AM5 platforma, a to je trebalo početi sa zen4. Zen3+ prije očekivao na AM4

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 26.05.2020. u 22:44.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote