View Single Post
Staro 31.07.2017., 11:21   #10
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
speedport kod t-coma ima utjecaja i u bridgeu na kvalitetu interneta,što se da primjetiti kad usporediš direkno spajanje vlastitog routera ili preko bridgea,istina s tim se da živjeti,
a što se teme tiće mogučnost da sam operater dozvoli zamjenski router za sve tri usluge,u hrvatskoj a i u svijetu (osim u njemačkoj) nepostoji,nijedan operater ti neće dati sam od
sebe sve podatke za voip(telefon),postoje neke organizacije u eu koje se bore za sličan zakon kao u njemačkoj - sloboda izbora routera- na razini europske unije ali to ti je sve još
u "pelenama" ,pozicija hrvatskog telekomunikacijskog tržišta je takva ,da apsolutno nemamo baš nikakvog utjecaja na bilo kakve odluke po tom pitanju i to izgleda nitkome ni
nesmeta pretjerano,ono što bi mogao naš zakonodavac napraviti osuvremeniti zakone to ne rade,uvođenjem vdsl i optike problemi su se više pomaknuli sa brzine na kvalitetu veze,
a zakoni to neprate,u njemačkoj je uvođenju zakona prethodio veliki pritisak informatičkih medija i društava pototrošaća + povoljna politička predizborna klima,a paradoksa li dovelo
do toga je upravo speedport njemački koji je ipak za klase bolji od našeg,a kod nas je stanje kakvo?

informatički mediji -nesječam se da je ikada i jedan informatički medij uzeo u ruke ijedan router naših operatera i stručno ga istestirao-razlog je očiti ovisnost o reklamama operatera.

društva potrošaća po mojem slobodnom sudu - skupine političkih karjerista, ne borci za prava potrošaća.

a o politici i korupciji netrebam valjda pričati.

tako da kod nas ako i dođe do promjena po tom pitanju ,može samo doći inicijativama iz europske unije(slično romingu) samostalno kod nas neće nitko ni prstom maknuti.

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 31.07.2017. u 11:30.
skalar je offline   Reply With Quote