View Single Post
Staro 22.05.2015., 20:57   #101
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Da, imas izvucen password iz "configuration-backupsettings.conf" u ovom obliku:

HTML:
_encrypted_uwFSkze18uBcLoAb9pg2OgBGcSArOYdcAAAAIAAAACE=
Uostalom WAN connections za VDSL_VoIP i ADSL_VoIP upoce ne zahtjeva bilo kakve passworde niti username tako da sta si ti to sejvo uopce ?

VDSL_VoIP i ADSL_VoIP su IPoE konekcije koje ne zahtjevaju nikakve podatke za spajanje naspram VDSL_Internet i ADSL_Internet koje su PPPoE konekcije i zahtjevaju podatke za spajanje.

I sta mos sa takvim passwordom ? Nista... kriptrirano + dodan pading u enkripciju, ja nisam nasao nacin da to dekriptiram iz takvog oblika passworda.

Ajde trazi od Iskona SIP podatke za telefon ? Mos mislit kako ce ti ih dati...

Pravi passwordi isto kriptrirani ali bez padinga su na sasvim drugom mjestu i moze ih se izvuc iskljucivo putem telneta ili SSH ali ne Iskonovi passwordi nego korisnicki od svih logon podataka i imaju 12 znamenki dok su u kriptriranom obliku, kada se dekriptiraju dobijes password od 8 znamenki.

Kad to imas onda je lako i za supervisora i sve ostalo jer uopce nemoras imat njihov fw na routeru nego samo njihovu "configuration-backupsettings.conf" ucitanu kako bi imao podesene sve postavke za sam Iskon ISP.



Iz backup configa nikakve koristi jer je to bar meni nemoguce dekriptirati, dodali su pading na enkripciju i nisam nasao kako to zaobic. U routeru su pohranjene ali isto kriptrirane no bez padinga i to se da dekriptirati iako nisu plain text.
govorio sam o SIP podacima, krivo sam se izrazio (mislio sam da se mijenjaju ovisno dali se koristi adsl ili vdsl, ali oni ostaju isti a mijenjaju se sip serveri)
a pppoe login podatke ćeš dobit. pošalješ mail, dobiješ podatke. ja sam tako do njih došao prvi put, jer nisam znao koji su.

jp_rv je offline   Reply With Quote