View Single Post
Staro 30.06.2018., 12:41   #818
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Ima netko tko je radio s oba tipa ubodnih da može zašto preferira ovaj ili onaj tip? Ovo mi izgleda da traži ruku ko stega da se nebi otelo kontroli....



Ne da mi se sad tražit slike jer je prvotni razlog ovog posta da ti odgovorim.
Imam Iskru koja ima ručku (rupu u sredini jelte) i s njom je puno lakše brzo rezati, stvara više vibracija koje se kasnije osjete u ruci jer ručku držiš sa svih 5 prstiju. Teže je kontrolirati smjer jer cijelom šakom držiš ručku pile.


Radio sam i s gornjim tipom pile kao na slici ali Black&Decker. Rezovi su bili puno ravniji jer pilu zapravo samo guraš dlanom dok stražnji dio pridržavaš.
U jednu ruku je i sigurnija jer ju moraš držati s obje ruke, nema brzog rezanja da s jednom rukom režeš a drugom si pridodaješ letvice.
Usudio bih se reći da je preciznija jer kad ju guraš dlanom teško ćeš savinuti list pile da reže ukoso profil koji režeš.
A i koliko god mislili da je suprotno, s dvije ruke imaš precizniju koordinaciju nego s jednom.



Za fine radove bih preporučio ovu drugu (kao u postu iznad), a za nekog tko koristi pilu za brze radove bih preporučio kompaktniju koju čvrsto držiš i kontroliraš jednom rukom.


lp
Juan je offline   Reply With Quote