View Single Post
Staro 09.11.2014., 10:17   #146
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Shit. Ali za 30kn probaj
Možeš malo konkretnije opisati po čemu si došao do takvog zaključka?
Nisam primjetio da su "šit", rijetko se naleti na totalnu kopiju sa mutnim staklom, crnim pjegama na LCD-u i slično, ali takvu robu ionako ne prodaju "top-rated" prodavači na ebay-u.
Zamijenio sam već tonu tih ekrana, sa LCD-om i bez (samo staklo), i u odnosu na originale nisam vidio nikakve razlike, ni po kvaliteti prikaza niti po odazivu na dodir, apsolutno ništa.
Jedini problem koji sam imao sa ebay ekranima je bio komplet ekran (lcd+digitizer+staklo+okvir) za iPhone 4. Oni otvori naprijed za proximity i light senzore su bili preslabo zatamnjeni te su propuštali previše svjetla do senzora pa se ekran ne ugasi kada prisloniš mobitel na uho jer senzor krivo očitava svjetlost i blizinu objekta. Međutim, i za to ima easy fix, a nekada pomaže i full reset pa se senzori rekalibriraju na nove vrijednosti.

Čisto me zanima da li si imao sa nečime konkretno problem, možda sam ja samo imao sreće

Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
...
Trebao bi na jednom mobitelu zamjeniti touch screen (moguće je),s ekranom je sve ok, našao sam ih za 30kn čak, bude to ok ili je shit?
Misliš touch ne radi ali ekran nije napuknut? Obično je kontra nakon padova.
Ljudi često brkaju pojmove po ovom pitanju, pa nisam siguran što misliš.
Ekran ima tri glavne komponente- LCD(daje sliku), digitizer (touch senzor) i staklo.
Tu postoji različitih varijanti izvedbi i metoda tj mogučnosti popravka od modela do modela.
Može se znati koji je mob u pitanju?

Citiraj:
Autor ibme74 Pregled postova
Pozdrav, ne znam dali je moj problem za ovu temu, ali postavit ću pitanje ovdje. Dakle uređaj je Huawei Y300, jutros sam u desnom kutu primjetio malu točkicu (ne mogu "odgonetnuti" dali je bijela ili zelena posta je dosta sitno i vidi se samo na crnoj podlozi). Zanima me dali je to stuck pixel i dali ga mogu nekako popraviti sam ili moram nositi na servis? Garanciju jos imam do 29.06.2015 u t-comu. Hvala.
Vjerojatno mrtvi piksel, imao sam jedan crveni na novom novcatom HTC Desire HD otkad je iz trgovine izašao. Slijedeći dan nosio na servis ali naravno ne priznaju pod garanciju. Tek treći mrtvi piksel ako se pojavi, onda mijenjaju ekran. Vjerujem da postoji razlika od marke do marke, ali za jedan mrtvi piksel mislim da ti neće priznati garanciju. Odi u ovlašteni i pitaj, možda ti prođe

LP

Zadnje izmijenjeno od: Atrax. 09.11.2014. u 10:24.
Atrax je offline   Reply With Quote