View Single Post
Staro 08.07.2007., 00:14   #17
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Citiraj:
Autor tor Pregled postova

Ne znam jel to zato što sam stariji (stariji, ne star ) ali ne sjećam se ijedne novije igre koja mi je ponudila filing koji sam doživio zaigravši UT ili wolfiku. OK, FarCry mejbi, ali i to je upitno.
Tu vjerovato govoris o orginalnim i prvim igrama, nadodas onda jos tome Doom i Quake i to je to.
E sad gledaj ovak, nekad davno davno (u dalekoj galaksiji ) nije bilo igra, tj postojale su igre, odnosno, nazovimo ih igricama na automatima, koje smo svi igrali kad je cirkus/lunapark dolazio u grad.
Onda su izasli komodorci i igrice na njemu...
Pa onda je doso PC i od onda nista vise nie bilo isto!

Moras uzet u obzir da nekad nie bilo igra i kad su izasli svi ti naslovi bili su prvi, naravno da kad nikad u zivotu nisi igro tak nesto da je bilo zapanjujuce, te je ostavilo jake fealinge na sve nas!

Ak pogledas danas na te igre, zapravo nisu po nicim bolje od danasnjih igra (grafiku i efekte iskljucujem, gledam cist igrivost), cak reko bi losije kaj se tice igranja.

The thing is, da danas si vec sve vidio, nema zapravo nista novo u gamingu, ne mogu napravit nesto sto do sad nie bilo vidjeno, nesto sto ce provokat opet one fealing ko kad si prvi put zaigro D, Q il UT


Naravno istina je da se igre samo stancaju za zaradu, rijetko koja izadje da ima qvalitetu, te da stvarno mos uzivat igrajuc.

Npr kod mene, prva igra koju sam ja igro sam solo na svom kompu je bila Half Life, nakon toga nist vise nie bilo isto, sve ostale igre bile su mi dumb, trazil sam istu kvalitetu, igrivost, pricu, radnju etc...
Onda opet zaigral sam Baldurs Gate, do dan danas nie izaso niti jedan RPG koji bi bio bar do koljena BGT-u...

Ono kaj mene kopka je to kaj igre postaju sve "gluplje" kaj igrace cine dumbijima, a takve postaju uber popularne (to se najvise odnosi na jadne amere koji neznaju rijesiti nit najjednostavnije zadatke), a onda izadje malo naprednija igra, di ne mozes samo trcat i ubijat, onda ju popljuju kak je igra bezveze, zato kaj neznaju igrat.

Al ne smatram da su sve igre loshe, recimo igre koje su izasle u zadnje vrijeme (cca 4 god unatrag), a koje su me odushevile; Doom 3, HL2, Fable the lost chapters, Knights of old republic, Call of Duty (2 sucks - primjer radnje igre za dumb people), Stalker...
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote