View Single Post
Staro 05.10.2015., 13:12   #6
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Lynnfield Pregled postova
Nikako mi se ne sviđa što koriste plastiku za Intel backplate. Znam da bi proizvodnja bila skuplja i cijena za krajnog korisnika bi bila veća ali po mom mišljenju ta plastika kvari dojam.
U biti ta plastika je tu samo da drži razmak između vijaka (na kojima je praktički sva sila prilikom zatezanja). Inače same 1150 ploče već imaju na sebi standardni backplate, preko kojega ide ovaj Corsairov, pa ovo u biti donekle i olakšava instalaciju:
Naravno, da je to komad željeza/lima/aluminija, korisnik bi imao mirniji san

Svog GTX-a, koji je osim veličine radijatora/ventova praktički identičan H110i GTX, koristim skoro 5 mjeseci i relativno sam zadovoljan, osim par zamjerki koje sam praktički i očekivao:
  • Računajte na to da će vam ventilatori prozujati/prostrugati ubrzo (meni nakon mjesec-dva)
  • Corsair Link se kolje sa Asusovim AI Suite-om, pa se međusobno poništavaju postavljene vrijednosti, a ponekad Link postane potpuno neresponzivan dok god je AI Suite instaliran
  • Silent freak warning: pumpa na najnižim okretajima je vrlo tiha, ali ne i nečujna, dok je na najvišim okretajima poput tihog zvuka dremela kroz npr. jedan podeblji zid (naravno, pod uvjetom da vam je ostatak konfe tih)
  • S druge strane ventovi (dok ne prozuje) nisu posebno tihi, čak ni na najnižim vrijednostima, na kojima su tek prosječni na tih svojih ~1000 RPM
  • Cijevi nisu baš fleksibilne, a nemaju niti ona rotirajuća koljena (na spoju sa glavnim dijelom), tako da treba pripaziti na ovo prilikom odabira
  • S obzirom na navedeno, nekako mi se čini da im je cijena prenapumpana, ali to je samo nekakvo subjektivno mišljenje

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 05.10.2015. u 13:21.
dh41400 je offline   Reply With Quote