View Single Post
Staro 23.04.2018., 08:33   #19
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
nebi,

stavi ovaj sad bios koji imas na tvornicke postavke(probaj nesto tipa load defaults, ili factory settings ili optimized defaults), probaj clear cmos, i onda naflashaj isti bios
Odradio to sve već...

Znači ajmo redom.

Poslikao mobitelom stare postavke BIOSa i napravio Cinebench 4d benchmark.
Flashao bios na zadnju verziju (piše na stranicama matične da je stabila verzija), klasika, BIOS na USB, flash bios i to je to.
Digao sve normalno, nikakvih problema u Windowsima.
Vratio se u bios (novi), složio sve kako je bilo. Pod složio sve mislim, OC proca na 3.6 (voltaža AUTO), fan krivulju složio i to je to.
Upalio komp i želio napraviti Cinebench 4d benchmark da vidim rezultate (pošto sam na starom odradio isto prije samog flasha).
Od 5 puta cinebencha,3 puta mi je javio application error prilikom bencharka. Mislio sam da je do aplikacije.
Pokrenuo PUBG, uđe u igru, krene uvod, crash bez ikakvoh reporta. Probam ponovo, ne radi. Probam ponovo, radi jedan meč, opet crasha.
Krenem FC5, od 5 puta, 3 puta crasha.

Ne dobivam nikakve BSOD-ove, niti išta slično, samo crasha aplikacije.

Probao reset CMOS, probao default, probao reinstall drivera, probao reinstall igre, probao vratiti OC na default (i onda igre rade), probao diži voltažu proca, probao spustiti, probao AUTO voltažu itd. Jedino što nisam dirao je ram OC. Stavio XMP profil na 3000mhz (tako je i prije bilo) i kasnije nisam dirao.

Ono što mi ostaje je sve reset na default, i krenuti testirati default postavke jedno sat-dva. Ako ustanovim da je stabilno na defaultu, dizati lagano multi za CPU pa vidjeti dokle ide.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 23.04.2018. u 08:41.
Mommistake je offline   Reply With Quote