View Single Post
Staro 07.04.2017., 13:53   #98
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
Citiraj:
Autor LeBron23 Pregled postova
Ej ljudi,
gledam printere na centro.hr.
jel netko od vas naručio kad od njih printer?
isplati se kupovati ove multifunkcionalne printere što imaju skener i kopirku ili je bolje to kupiti odvojeno?
ja osobno mrzim inkjet, i doma imam 2 mono lasera (stari epson multi koristim samo kao skener).
u firmi osim xerox mono lasera imamo epson cis-eve više komada, L serija (neki sa faxom, neki bez faxa) i ako ih se redovito održava i puno printa, ne rade neke veće probleme. ali to nije kupi i zaboravi rješenje, inkjet treba održavati, slat na čišćenje glave i mehanizma, zamjenu waste ink spužve itd. recimo jednom godišnje nek se odradi servis i bit će OK.

edit - ako malo printaš zaboravi inkjet. zgusne se tinta, začepe se mlaznice na glavi, pa brljavi print... ako rijetko printaš uzmi mono laser i ćao. gledaj neki koji ima jeftine tonere... ja imam neku konicu čiji toner navodno može isprintat 6000 stranica, a košta 250kn. cijeli printer je bio oko 450kn pred jedno 5 godina. nakon 20 ili 25 000 stranica se treba mijenjat bubanj. s obzirom da printamo oko 50 stranica mjesečno, ponekad i manje, neću morat tako brzo ni mijenjat toner ni bubanj.
jp_rv je offline   Reply With Quote